Kolędy w teatrze

 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza 5 stycznia na koncert kolęd w wykonaniu Małej Armii Janosika - góralskiej kapeli z Raby Wyżnej wykonującej muzykę ludową i folkową. Bilety kosztują 40 i 30 złotych.

 

Mała Armia Janosika to grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiąca wyjść poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji.

Pomysłodawcą projektu muzycznego jest Damian Pałasz, skrzypek pochodzący z Raby Wyżnej, który w lutym 2015 utworzył właśnie w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich. Wówczas pomysłem było sformowanie grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych, która muzyką góralską miała upiększyć liturgię Pasterki w kościele w Rabie Wyżnej, co zrealizowane zostało z sukcesem.

Mała Armia Janosika obecnie liczy osób 146 w wieku od 4 do 66 lat. 5 stycznia o godzinie 17.00 grupa wystąpi w tarnowskim teatrze z koncertem kolęd. Bilety na koncert kosztują 40 złotych, a dla grup liczących przynajmniej pięć osób - 30 złotych.

03.01.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |