„Autsajder" w Millenium Studio

 W dniu 7 stycznia kino „Millenium” w Tarnowie zaprasza na pierwszą w tym roku projekcję w ramach cyklu Millenium Studio. O godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie film Adama Sikory „Autsajder”. Bilety kosztują 10 złotych.

 

W dniu 7 stycznia kino „Millenium” w Tarnowie zaprasza na kolejną projekcję w ramach cyklu Millenium Studio. O godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie polski film Adama Sikory „Autsajder”.

To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu stanu wojennego i początku lat osiemdziesiątych. Bohaterem filmu jest nieinteresujący student malarstwa, który przez przypadek zostaje wplątany w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Odnalezienie w jego mieszkaniu, przechowywanej dla kolegi walizki z ulotkami, skutkuje oskarżeniem o współpracę z opozycją.Cała jego wrażliwość i człowieczeństwo zostają od tej pory poddane ciężkiej próbie.

Bilety na projekcję kosztują 10 złotych.

Adam Sikora, reżyser „Autsajdera", to przede wszystkim jeden z najwybitniejszych polskich operatorów. Laureat Złotych Lwów za „Essential Killing", współtwórca sukcesów Lecha Majewskiego czy Jerzego Skolimowskiego, od wielu lat w swojej twórczości reżyserskiej przygląda się buntownikom i nonkonformistom, szuka obrazowych ekwiwalentów dla filmowych rozpraw z pogranicza filozofii i psychologii, a także sygnuje meandryczne dokumentalne portrety Ryszarda Krynickiego czy Brunona Schulza.

 

Autsajder

dramat, Polska, 2018

Reżyseria: Adam Sikora

Scenariusz: Adam Sikora

Muzyka: Tymoteusz Bies

Zdjęcia: Tomasz Woźniczka

Obsada: Łukasz Sikora, Dorota Pomykała, Katarzyna Gałązka, Jan Dravnel, Maciej Konopiński, Robert Gulaczyk, Grzegorz Mielczarek, Marek Rachoń, Tomasz Sapryk

Czas trwania: 93 min.

06.01.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |