TKD zaprasza do dyskusji

 Tarnowski Klub Dyskusyjny zaprasza w styczniu na dwa spotkania prowadzone w formie wykładu i dyskusji. Pierwsze odbędzie się 10 stycznia, drugie 25 stycznia. Obydwa w Centrum Dialogu Formacji i Misji ALEGORIA w Tarnowie.

 

Tarnowski Klub Dyskusyjne jako Centrum Dialogu, Formacji i Misji, zaprasza w styczniu  na dwa spotkania prowadzone w formie wykładu połączone z dyskusją. Pierwsze z nich to  spotkanie z Borysem Kucą, absolwentem jednej z najlepszych uczelni na świecie - Yale University, a obecnie doktorantem University of Manchester.  Wykład zatytułowany "Myślę, więc jestem. 7 przykazań logicznego myślenia" oscylował będzie wokół błędów logicznych. Czy Polacy są narodem romantyków? Czy prawda zawsze leży pośrodku? Pozytywne odpowiedzi na te pytania obarczone są błędami logicznymi, które warto poznać i zrozumieć, dowiedzieć się, jak je rozpoznawać i dlaczego warto ich unikać. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia o godzinie 17.00 w Centrum Dialogu Formacji i Misji ALEGORIA na pl. Kazimierza 5 w Tarnowie.

Druga propozycja to spotkanie z ks. dr hab. Tadeuszem Pabjanem, filozofem nauki i przyrody, specjalizującym się w filozofii fizyki i w relacjach nauka–wiara. Doktor habilitowany, wykładowca Wydziału Teologii UPJP2 – sekcja w Tarnowie, kierownik katedry filozofii, bliski współpracownik, były doktorant i kontynuator myśli Michała Hellera, popularyzator fizyki i astronomii, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, wykładem zatytułowanym  „Stworzenie a teoria ewolucji – pomiędzy biologią i teologią." będzie mierzył się z tezą,  czy wiara i rozum skazane są na konflikt. Spotkanie zaplanowano na 25 stycznia o godzinie 19.00, także w Centrum Dialogu Formacji i Misji ALEGORIA na pl. Kazimierza 5 w Tarnowie.

10.01.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |