Teatr zaprasza na premierę

 Na pierwszą w tym roku premierę zaprasza tarnowski teatr. 12 stycznia  na dwóch scenach odbędzie się premiera „Piaskownicy / Pierwszego razu”, dwóch jednoaktówek Michała Walczaka. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia.

 

12 stycznia o godzinie 19.00 w tarnowskim teatrze odbędzie się premiera „Piaskownicy / Pierwszego razu”, dwóch jednoaktówek Michała Walczaka, dramatopisarza i współtwórcy kultowego warszawskiego kabaretu Pożar w Burdelu.

Bohaterowie „Piaskownicy” i „Pierwszego razu” należą do pokolenia dwudziesto - trzydziestolatków, którzy nie radzą sobie z dojrzałością, starają się uniknąć odpowiedzialności i samodzielności, marzą o stałych związkach, bojąc się jednocześnie uczuciowego zaangażowania. Autor tekstów opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich z charakterystycznym dystansem i poczuciem humoru.

„Piaskownica” pokazuje, że stereotypy związane z płcią rodzą się już na poziomie zabawy, a dorośli, doświadczając miłości, prowadzą nieustanną walkę i w reakcjach są bardzo bliscy dzieciom.

Tragikomiczny „Pierwszy raz” gra z konwencją komedii romantycznej. Pragnienie prawdziwego zaangażowania bohaterów krępują kulturowe i społeczne wzorce, a sfera uczuciowości i intymności kształtowana jest przez kolorowe magazyny i media społecznościowe.

Te dwie jednoaktówki to różne odsłony tej samej historii o silnym pragnieniu miłości i jeszcze silniejszym strachu przed nią.

Spektakle będę grane na scenie underground („Piaskownica”) i na małej scenie („Pierwszy raz”). Występują: Katarzyna Pośpiech i Filip Kowalczyk („Piaskownica") oraz Ewa Jakubowicz i Fabian Kocięcki („Pierwszy raz"). Reżyserem jednoaktówek jest Grzegorz Chrapkiewicz. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia.

10.01.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |