Po koncercie dla Via Spei

 Prawie 60 tysięcy złotych trafiło na konto Fundacji Kromka Chleba po koncercie noworocznym, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pieniądze przeznaczone zostaną na prace wykończeniowe w budynku hospicjum Via Spei.

 

Charytatywny Koncert Noworoczny „Trzech Tenorów i Ona” na rzecz hospicjum Via Spei, zgromadził w sali Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach ponad 600 osób. Koncert, który odbył się 4 stycznia,  wzbogacił konto Fundacji o blisko 60 tysięcy złotych. Środki te pomogą w realizacji prac wykończeniowym w budynku hospicjum. - Każda zebrana kwota przysłuży się do kolejnego etapu budowy Via Spei, a mam taką nadzieję i marzenie, żeby budowę zakończyć w bieżącym roku - mówi Anna Czech, Prezes Fundacji.

Podczas koncertu wybrzmiały największe przeboje muzyki operowej, operetkowej i  rozrywkowej oraz arcydzieła muzyki skrzypcowej,  wykonane przez znakomitych artystów – skrzypaczkę Katarzynę Dudę i trzech tenorów: Łukasza Gaja, Tadeusza Szlenkiera i Adama Zdunikowskiego. Artystom tradycyjnie już towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

11.01.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |