Wystawa Romana Fleszara

 Na kolejną wystawę zaprasza do galerii „Piwnica Pod Trójką” Muzeum Okręgowe w Tarnowie. 14 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Romana Fleszara. Wstęp wolny. Prace będzie można oglądać do 3 lutego.

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza  na pierwszy w nowym roku wernisaż w galerii „Piwnica Pod Trójką”. W poniedziałek, 14 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa tarnowskiego malarza Romana Fleszara. Wstęp wolny.

Roman Fleszar urodził się 12 lipca 1966 r. w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1992 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2016 roku uzyskał stopień doktora na Akademii Sztuk Pięknych
w Krakowie. Na co dzień wykłada w Instytucie Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastel oraz realizacje sakralne. Debiutował w 1985 roku wystawą w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie. Ma za sobą wiele wystaw w Polsce i za granicą (m.in. we Francji, Belgii czy USA). Jest Stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Kuratorką wystawy jest Bożena Szczupak. Wystawa czynna będzie do 3 lutego.

12.01.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |