Kolejne zwycięstwo tarnowianek

Pięciu setów potrzebowały siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów by pokonać Budowlanych Toruń. Po tej wygranej tarnowianki mają trzy punkty straty do lidera - Enei Energetyka Poznań. Kolejny mecz siatkarki z Tarnowa rozegrają we własnej hali z MKS Dąbrowa Górnicza.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Tym razem pokonały drużyną Budowlanych Toruń 3:2.

Pierwszą partię wygrały 25:21, mimo, iż gospodynie prowadziły 20:17. W drugiej, po wyrównanym początku, zawodniczki z Tarnowa wyszły na prowadzenie 18:12 i zakończyły seta wynikiem 25:18.

Problemy rozpoczęły się w kolejnych partiach. Trzecia rozpoczęła się od prowadzenie gospodyń 5:2, później był remis 7:7. Mimo remisu 19:19 to torunianki wytrzymały nerwowa końcówkę i wygrały 25:21. W czwartej odsłonie torunianki znów prowadziły 5:2, potem jednak gra się wyrównała, na talicy było więc 5:5 oraz 11:11. W końcówce zespół z Tarnowa nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i przegrał 25:27. O wygranej decydować miał więc tie-break.

W ostatnim secie tarnowianki błyskawicznie objęły prowadzenie 5:0 i były w komfortowej sytuacji. W dalszej części partii utrzymały przewagę zwyciężając do siedmiu.

Tarnowianki zajmują trzecie miejsce w lidze, tracąc do liderek z Poznania trzy punkty. Kolejny mecz siatkarki z Tarnowa rozegrają we własnej hali z MKS Dąbrowa Górnicza.

Budowlani Turuń – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (21:25, 18:25, 25:21, 27:25, 7:15)

Grupa Azoty: Szabó, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Głaz, Mikołajewska