Kolejna wygrana siatkarek

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w spotkaniu z outsiderem ligi, ekipą WTS KDBS Bank Włocławek. Po 22 meczach tarnowianki zajmują w tabeli czwarte miejsce. Kolejny mecz rozegrają 2 lutego u siebie z Wisłą Warszawa.

Siedemnaste w sezonie zwycięstwo odniosły siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonując WTS KDBS Bank Włocławek 3:0.

Początek meczu należał do siatkarek z Włocławka, które prowadziły 8:4 później 10:6. Przy prowadzeniu włocławianek 11:8 zawodniczki z Tarnowa zdobyły cztery punkty z rzędu, wychodząc na prowadzenie 12:11. W dalszej części partii tarnowianki nadal zdecydowanie przeważały, doprowadzając do wyniku 20:12. W końcówce siatkarki Grupy Azoty PWSZ powiększyły jeszcze przewagę, wygrywają seta do 15.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 7:7. Później tarnowianki objęły prowadzenie 9:7. W kolejnych fragmentach partii utrzymywało się dwu, trzypunktowe prowadzenie Grupy Azoty PWSZ. Przy stanie 19:21 tarnowianki zdobyły cztery punkty z rzędu, kończąc seta sześciopunktową wygraną.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenie tarnowianek 2:1. Szybko jednak na tablicy pojawił się wynik 5:2 dla ekipy z Włocławka. Dalsze minuty również przebiegały pod dyktando gospodyń, które wygrywały 9:4 i 12:6. Wreszcie tarnowianki odrobiły część strat i przegrywały zaledwie 14:16. Kiedy wynik brzmiał 23:20 wydawało się, że trzecia partie zakończy się sukcesem gospodyń. Ponownie jednak siatkarki z Tarnowa zdobyły pięć piłek z rzędu i zakończyły spotkanie w trzech setach.

Po tej wygranej grupa Azoty PWSZ zajmuje w tabeli czwarte miejsce z dorobkiem 47 punktów. Prowadzi MKS Dąbrowa Górnicza mając 52 punkty. Kolejny mecz czeka tarnowianki 2 lutego. Wówczas na własnym parkiecie zmierzą się z Wisłą Warszawa.

WTS Włocławek – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (15:25, 19:25, 23:25)

Grupa Azoty: Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Mikołajewska, Grzelak, Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Bałdyga, Podlasek, Szabó