Efektowna wygrana szczypiornistów

Od zwycięstwa rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W wyjazdowym meczu tarnowianie pokonali KS Uniwersytet Radom 34:23. Dzięki tej wygranej umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejny mecz tarnowscy szczypiorniści rozegrają 9 lutego z KSSPR Końskie.

Od zwycięstwa w Radomiu rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Mimo nerwowego początku, mecz był pod pełną kontrolą tarnowskich zawodników. W 11 minucie wynik brzmiał 3:3. Minutę później było 4:3 dla gospodarzy, którzy jeszcze w 14 minucie wygrywali 5:4. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do ekipy z Tarnowa. Tarnowianie rzucili siedem bramek z rzędu i w 25 minucie wynik brzmiał 11:5. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, przewaga SPR PWSZ wzrosła do siedmiu bramek (13:6) i takim, bezpiecznym prowadzeniem szczypiornistów z Tarnowa zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 41 minucie wynik brzmiał 14:22. Minutę później, po trafieniach tarnowskich skrzydłowych, było 24:14 dla zespołu z Tarnowa. Następne minuty przyniosły jeszcze zwiększenie przewagi tarnowian i spotkanie zakończyło się jedenastobramkowym zwycięstwem drużyny SPR PWSZ.

Ta wygrana nie zmieniła pozycji tarnowian w tabeli - nadal zajmują oni pierwsze miejsce. Kolejny mecz rozegrany zostanie 9 lutego w Tarnowie, a rywalem będzie KSSPR Końskie, zajmujący w tabeli siódme miejsce.

KS Uniwersytet Radom – SPR PWSZ Tarnów 23:34 (8:15)

SPR PWSZ: Barnaś, Ciochoń - Nowak 7, Kowalik 6, Drobiecki 5, Wajda 5, Mogielnicki 4, Pawłowski 3, Jewuła 2, Sanek 1, Spieszny 1