Muzyka w dworze

 W niedzielę, 3 lutego, Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do Dołęgi na koncert „Najpiękniejsze arie i duety operetkowe – Usta milczą, dusza śpiewa”. Początek o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona - obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

 

Muzyka klasyczna powraca do dworu w Dołędze. W niedzielę, 3 lutego, Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na koncert „Najpiękniejsze arie i duety operetkowe – Usta milczą, dusza śpiewa”. Wystąpią Sylwia Frączek (sopran), Zuzanna Kuliszewska (sopran) i Piotr Karzelek (tenor). Początek o godzinie 17.00.

Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu „Muzyka w Dworze” zapoczątkowanego przez wieloletniego kierownika oddziału Władysława Koniecznego.

Sylwia Frączek w 2015 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej. W 2014 roku debiutowała rolą Hrabiny w spektaklu „Wesele Figara” na scenie Opery Krakowskiej. Ponownie pojawiła się na scenie Opery Krakowskiej w 2015 roku w spektaklu „Opera bez ograniczeń” w roli tytułowej Madame Butterfly G. Pucciniego, a także Elizy z musicalu „My Fair Lady” F. Loewego. W roku 2016 została zaproszona do wzięcia udziału w koncercie „Tryptyk Domosławicki” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie wykonywała twórczość współczesnego kompozytora Grzegorza Majki.

Zuzanna Kuliszewska swoją drogę muzyczną rozpoczęła wydaniem w 2010 roku, wraz z inicjatorem Grzegorzem Majką, solowej płyty „Mgła” z poezją śpiewaną. Obecnie kształci się w klasie dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Piotr Karzełek jako technik górnik rozpoczął studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie student II stopnia w klasie śpiewu solowego dra hab. Zdzisława Madeja na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczął jako uczestnik zajęć choreograficznych występując jeszcze jako dziecko w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Golasowianie”.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Szczurowej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna (tel. 14 671 54 14).

01.02.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |