Dobry start we Włoszech

 Rozpoczął się nowy sezon kartingowy na świecie. Na torze Adria International Raceway rozegrano pierwszą rundę WSK Super Master Series 2019. Na starcie stanęli również tarnowianie: Kajetan Gawron, Maciej Gładysz, Marcel Kuc i Kacper Szczurek.

 

W dniach od 1 do 3 lutego odbyła się inauguracyjna runda nowego kartingowego sezonu 2019 we Włoszech. Na torze Adria International Raceway rozegrano I rundę WSK Super Master Series 2019.  Na starcie zawodów stanęli również młodzi kierowcy kartingowy - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Kajetan Gawron i Maciej Gładysz, którzy wystartowali w klasie Mini 60 oraz Marcel Kuc, który wystartował w klasie OKJ i Kacper Szczurek, który wystartował w klasie OK.

Tegoroczny cykl WSK Super Master Series to cztery weekendy wyścigowe, rozgrywane na czterech różnych torach. Zawodnicy tarnowskiego klubu pokazali, że w tym sezonie również będą zaliczali się do ścisłej światowej czołówki swoich kategorii.

W kwalifikacjach Kajetan Gawron zajął 26 miejsce, Maciej Gładysz zajął 36 miejsce, Marcel Kuc był ósmy, a Kacper Szczurek siódmy.

Po biegach kwalifikacyjnych Kajetan był na 44 miejscu, Maciej na 34 miejscu, Marcel był 18, a Kacper na ósmym miejscu. Z kolei w prefinałach przyjechali: Kajetan na 20 miejscu, Maciej na 27 miejscu, Marcel na 8 miejscu, a Kacper na 8 miejsce. W wyścigach finałowych wystąpili wszyscy czterej. I tak w Finale B Kajetan Gawron zajął dziewiąte miejsce, a Maciej Gładysz przyjechał na trzecim miejscu ale ukarany pięcioma sekundami kary ostatecznie zajął 10 miejsce w kategorii MINI 60. Natomiast w Finałach A Marcel Kuc zajął czwarte miejsce w kategorii OKJ, a Kacper Szczurek był 17 w kategorii OK.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 15-17 lutego 24 Winter Cup i 22-24 lutego WSK Super Master na torze w Lonato.

foto: FB M.Kuc, M.Gładysz

05.02.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |