„Naukowiej” debiutuje w Tarnowie

 Na Rynku w Tarnowie zadebiutuje w poniedziałek, 11 lutego, mobilna wystawa o powietrzu „Naukowiej”. Do piątku od rana do godzin popołudniowych z wystawy będzie korzystać głównie młodzież szkolna w ramach zorganizowanych bezpłatnych pokazów.

 

Mobilna wystawa o powietrzu „Naukowiej" w najbliższy poniedziałek, 11 lutego o godzinie 10.30, otwarta zostanie na Rynku w Tarnowie. - Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było – mówi Anna Pieczarka, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Ekspozycja jest pod wieloma względami wyjątkowa. Mieści się w naczepie, której ściany rozsuwają się, aby pomieścić szkolną klasę, czyli około 25 osób. Do dyspozycji odwiedzających będą m.in. okulary rozszerzonej rzeczywistości, mapa zapachów, animacje, powietrzne gry, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego selfie.

Naczepa ma własne ogrzewanie, klimatyzację, wyposażona jest w windę oraz inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. - To ma być centrum w miniaturze. Takie nasze laboratorium doświadczeń, nie tylko dla naszych gości, ale również dla nas – podkreśla Piotr Szymański, dyrektor Cogiteonu. - Wystawa to w dużej mierze prototyp. Nie korzystaliśmy z gotowych rozwiązań. Te rodziły się w toku współpracy z polskimi wykonawcami.

Wystawa w Tarnowie będzie dostępna do piątku, 15 lutego. Będzie z niej korzystać głównie młodzież szkolna w ramach zorganizowanych, darmowych pokazów.

Od poniedziałku do środy w godzinach od 16.00 do 17.30 ekspozycja będzie otwarta dla indywidualnych zwiedzających. Czas przewidziany na zwiedzanie to około pół godziny.

09.02.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |