Marzena Fiszczuk – „Wystawa tkaniny”

 

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na kolejną ekspozycję realizowaną w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. 11 lutego w galerii „Piwnica pod Trójką” zaprezentowana zostanie wystawa tkanin Marzeny Fiszczuk. Początek wernisażu o godzinie 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Do galerii „Piwnica pod Trójką” zaprasza 11 lutego Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

O godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy tkanin Marzeny Fiszczuk. Wstęp wolny. Wystawa to kolejna ekspozycja w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.

Marzena Fiszczuk urodziła się w 1970 roku w Krzeszowicach. Ukończyła Liceum Plastyczne w Tarnowie. Naukę kontynuowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Jest absolwentką Instytutu Wychowania Plastycznego tej uczelni. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1988 roku w pracowni Grażyny Borowik-Pieniek. Ukończyła także studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Po kilku latach powróciła do Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 1992 roku pracuje tam jako nauczyciel tkaniny artystycznej i malarstwa.

Poza pracą zawodową, Fiszczuk zajmuje się tkaniną artystyczną, malarstwem oraz rysunkiem satyrycznym. Ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu wystawach m.in. w Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Jej prace znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak, prace będzie można oglądać do 3 marca.

10.02.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |