Cenna wygrana siatkarek

Cenne trzy punkty zapisały zawodniczki Grupy Azotów PWSZ Tarnów po wygranej z ekipą Enei Energetyka Poznań 3:0. Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej tarnowianki zajmują w tabeli czwarte miejsce, do rozegrania został im jeszcze mecz z SMS PZPS Szczyrk.

Przy pełnej hali siatkarki Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonały wicelidera z Poznania – zespół Enei Energetyka 3:0.

Mecz rozpoczął się od prowadzenie tarnowianek 1:0, później był 6:2, 9:3, i 14:7. Cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga zespołu z Tarnowa. Przy wyniku 14:7 trener poznanianek poprosił o czas, po czym jego podopieczne zredukowały straty do czterech, a następnie dwóch punktów (17:15). W tym momencie o przerwę poprosił także trener tarnowianek i za moment wynik brzmiał 21:16. Ostatecznie po autowym ataku poznanianek, pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:19 dla zespołu z Tarnowa.

Prawdziwe emocje czekały kibiców w drugim secie, w którym pierwszy punkt zdobyły przyjezdne. Później ich przewaga zaczęła rosnąć, osiągając w pewnym momencie siedem punktów (8:15). Kiedy wydawało się, że wynik partii jest rozstrzygnięty, tarnowianki rozpoczęły odrabianie strat i doprowadziły do wyniku 16:16. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt. Ważne punkty dla gospodyń zdobyła Joanna Sikorska oraz Paulina Głaz i było 23:21 dla tarnowianek. Siatkarki Energetyka doprowadziły do remisu i o zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Ostatecznie po ataku gości w antenkę, set zakończył się wynikiem 27:25.

W trzeciej partii ponownie jako pierwsze punkty zdobyły przyjezdne. Tarnowianki odpowiedziały przy stanie 0:2, punktem Magdy Jurczyk, ale szybko zrobiło się 1:5. Gospodynie ponownie odrobiły straty i doprowadziły do remisu 11:11. Poznańskie siatkarki wypracowały sobie dwu, a następnie czteropunktową przewagę (13:17). Gospodynie doprowadziły do remisu 18:18, następnie objęły prowadzenie 19:18. Przy stanie 20:20, serią skutecznych ataków popisała się Joanna Sikorska, która zdobyła trzy punkty. Ostatni punkt w tym spotkaniu, po błędzie Izabelli Rapacz, zapisały na swoje konto tarnowianki.

Po tej wygranej siatkarki z Tarnowa nadal zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając na koncie 50 punktów. 23 lutego tarnowianki zgrają na wyjeździe z SMS PZPS Szczyrk.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:19, 27:25, 25:21)

Azoty: Szabó, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz i Mazurek