Wygrana szczypiornistów w Legionowie

Kolejne zwycięstwo odnieśli w niedzielę piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Wygrana w wyjazdowym pojedynku z KPR Legionowo przyszła po wyrównanym spotkaniu, o czym świadczy wynik - 30:29. Po 14 kolejkach spotkań tarnowianie wciąż utrzymują się czele tabeli, kolejny mecz rozegrają na własnym parkiecie z KSZO Odlewnie Ostrowiec Świętokrzyski.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ pokonali w wyjazdowym spotkaniu I ligi KPR Legionowo 30:29. Było to jednak ciężko wywalczone zwycięstwo odniesione po wyrównanym meczu.

Po sześciu minutach gry na tablicy widniał wynik 4:4. Szczypiorniści z Legionowa osiągnęli z czasem przewagę 6:4 później 11:8. Tarnowianie odrobili jednak starty i na minutę przed końcem pierwszej połowy było 12:12. W końcówce jednak do głosu jeszcze raz doszli gospodarze, którzy schodzili na przewrę z jednobramkowym prowadzeniem 14:13.

W 35 minucie było 16:15 dla gości i było to pierwsze tego dnia prowadzenie SPR PWSZ. W 40 minucie tarnowianie wygrywali 19:17. Kolejny fragment spotkania należał jednak do gospodarzy i w 44 minucie to KPR prowadził 21:19. Goście ponownie doprowadzili do remisu 21:21 i do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż jednobramkowa. Zdecydowanie częściej na prowadzeniu byli jednak gospodarze.

W emocjonującej końcówce rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Michał Grabowski i było 29:29. Decydującą bramkę dla tarnowian rzucił w 59 minucie Jakub Ćwięka. Wypożyczony ze Stali Mielec piłkarz nie tylko w ostatniej akcji rozstrzygnął losy rywalizacji, ale rzucił w całym spotkaniu rzucił osiem bramek.

Tarnowianie mają na koncie 36 punktów po 13 spotkaniach. Tyle samo wywalczył Czuwaj Przemyśl, ale w 14 meczach. Następny mecz SPR PWSZ zagra na własnym parkiecie z zajmującą 10 miejsce drużyną KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

KPR Legionowo - SPR PWSZ Tarnów 29:30 (14:13)

SPR: Ciochoń, BarnaśĆwięka 8, Wajda 7, Nowak 6, Kowalik 4, Mogielnicki 2, Sanek 2, Pawłowski 1