Czwarty dla „trójki”

SP 3 Tarnów została zwycięzcą czwartego turnieju o Pucharu Tarnowa w koszykówce. W finale pokonała drużynę SP 9 z Tarnowa. W turnieju rywalizuje 20 reprezentacji szkól podstawowych w cyklu siedmiu turniejów.

Hala widowiskowo – sportowa Pałacu Młodzieży gościła uczestniczki drugiej edycji „Pucharu Tarnowa w koszykówce”, największej koszykarskiej imprezy w Tarnowie. Dwadzieścia zespołów dziewcząt reprezentujących tarnowskie i powiatowe Szkoły Podstawowe, rywalizuje w cyklu siedmiu turniejów.

Czwarty turniej odbył się 20 lutego. Najlepszym zespołem okazał się zespół z SP 3 Tarnów, wygrywając mecz finałowy ze Szkołą Podstawową Nr 9 Tarnów. Trzecie miejsca zajęły: SP Zawada i SP z Nowej Jastrząbki.

W turnieju wystąpiły także reprezentacje: SP Koszyce Wielkie, SP 2 Tarnów, SP Wojnicz, SP 23 Tarnów, SP 5 Tarnów, SP 18 Tarnów, SP 8 Tarnów, SP 10 Tarnów, SP Niedomice, NSP Tarnów, SP 1 Tarnów, SP 3 Tarnów, SP 15 Tarnów, SP 24 Tarnów.

Zwycięski zespół: Kinga Piwowarczyk, Julia Pałeczka, Oliwia Kuczkowska, Magdalena Reczek, Emilia Wawrzon, Weronika Reczek, Joanna Wiktor, Zuzanna Wieczorek, Julia Tryba, Blanka Bator, Marisa Chwastowska, Zuzanna Maziarz. Trenerką zespołu jest Jolanta Maksymowicz.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Tarnowa po czterech turniejach prowadzi SP Nowa Jastrząbka (54 pkt), wyprzedzając SP 9 Tarnów (52 pkt) i SP 3 Tarnów (46 pkt).

Zmagania w V turnieju „Pucharu Tarnowa w koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa zaplanowano w hali przy ulicy Gumniskiej 18 marca.