Wygrana piłkarzy ręcznych

W piętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał na własnym boisku 42:25 KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Tarnowianie prowadzą w tabeli z przewagą trzech punktów nad Czuwajem Przemyśl. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Płocku z rezerwami Wisły.

Czternastą wygraną w sezonie zanotowali szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów pokonując na własnym parkiecie KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 42:25.

W pierwszych minutach, po trzech trafieniach Jakuba Ćwięki, SPR PWSZ prowadził 3:1. W 9 minucie spotkania było 6:4, w 19 – 10:8, worek z bramkami rozwiązał się dopiero po 20 minutach, gdy na tablicy pojawił się rezultat 13:8. Potem tarnowianie systematycznie powiększali przewagę, która do przerwy wynosiła dziewięć bramek – 21:12.

Mecz był praktycznie rozstrzygnięty, druga połowa również jednak należała do tarnowian. W 47 minucie na tablicy pojawił się wynik 33:20, trzy minuty później było 35:21, a w 56 minucie SPR wygrywał już 40:22.

Tarnowianie prowadzą w tabeli I ligi, mając trzypunktową przewagę nad Czuwajem Przemyśl. Kolejny mecz SPR rozegra 6 marca w Płocku z rezerwami Wisły.

SPR PWSZ Tarnów – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 42:25 (21:12)

SPR PWSZ: Ciochoń, BarnaśKowalik 9, Ćwięka 7, Jewuła 5, Sanek 5, Mogielnicki 4, Wajda 3, Drobiecki 2, Nowak 2, Wojdan 2, Niemiec 1, Pawłowski 1, Szatko 1