Tarnów – Opole 1:0

Drużyna siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w fazie play-off. Przewaga tarnowianek w sobotnim meczu, wygranym 3:0 nie podlegała dyskusji. Dziś rewanż – również w Tarnowie.Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17.00.

W pierwszej partii tylko początkowo wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 8:5 tarnowianki rozpoczęły budowanie przewagi, było 13:8, potem 15:10. Przy wyniku 22:17 gospodyniom zdarzył się chwilowy przestój, co pozwoliło opolankom odrobić dwa punkty, a trenera zmusiło do  przerwania gry. Po tej przerwie wszystko wróciło do normy i set zakończył się wynikiem 25:20.

W drugiej partii tarnowianki poszły za ciosem. Szybko zrobiło się 4:1, 6:4, wreszcie 10:4. Przy stanie 17:9 trener gości poprosił o przerwę. Pomogło to odrobić kilka punktów, wynik brzmiał 17:12, ale podobnie jak w pierwszej partii sytuacja szybko wróciła do normy. Po kolejnym ataku Magdaleny Pytel, set zakończył się wynikiem 25:17.

W trzeciej partii gra była jeszcze bardziej jednostronna. Tarnowianki szybko zdobyły kilka punktów przewagi, którą stopniowo powiększały. Przy stanie 20:12 gościom ponownie udało się odrobić część strat, ale set zakończył się wynikiem 25:15, a całe spotkanie rezultatem 3:0 dla Grupy Azoty.

Kolejny mecz obydwu drużyna zaplanowano w niedzielę  o godzinie 17.00 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wstęp wolny.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:0 (25:20, 25:17, 25:15)

Grupa Azoty: Szabó, Głaz, Juryczk, Sikorska, Grzelak, Bałdyga, Guzikiewicz -Kielar