Druga wygrana tarnowianek

W drugim meczu play-off drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonała zespół z Opola 3:1. Tarnowianki w przyszłym tygodniu mają szansę zakończyć rywalizację w pierwszej rundzie play-off już w trzech meczach.

Początek pierwszego seta spotkania Grupa Azoty PWSZ Tarnów z Uni Opole był wyrównany. Gospodynie zdobyły cztery punkty przewagi przy stanie 10:6. Wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec Uni, nie przyniosła ona jednak spodziewanych efektów, tarnowianki nadal powiększały przewagę, było 13:7 i 15:9. Druga przerwa w grze pozwoliły siatkarkom z Opola odrobić część strat i doprowadzić do wyniku 19:17. Gospodynie po atakach Sikorskiej i dwóch skutecznych blokach wygrały tę partię 25:21.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenie drużyny z Opola 5:1. Przy tym wyniku o czas poprosił trener Michał Betleja. Nie odwróciło to jednak losów partii – było 1:7, 5:11, wreszcie 5:15. Zawodniczki gości do końca seta kontrolowały wynik i wygrały tę partię 25:12.

Początek trzeciej partii ponownie był wyrównany, ale od wyniku 6:6 tarnowianki zdobyły kilka punktów z rzędu o objęły prowadzenie 10:6. Gospodynie konsekwentnie dążyły do wygrania partii, prowadziły 12:9, później 16:10. Ostatecznie drużyna z Tarnowa pokonała rywalki 25:13.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia tarnowianek 4:2. Zespół Grupy Azoty systematycznie powiększał przewagę, która wyniosła najpierw trzy 10:7, a później siedem punktów. Dobra postawa tarnowianek spowodowała, że wygrały tę partię 25:18 i cały mecz 3:1.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:1 (25:21, 12:25, 25:13, 25:18)

Grupa Azoty: Bałdyga, Jurczyk, Pytel, Sikorska, Szabó, Grzelak oraz Guzikiewicz-Kielar