Od gangstera do filantropa

 25 marca w tarnowskim kinie "Marzenie" odbędzie się specjalny pokaz filmu „Kaznodzieja z karabinem” oraz spotkanie z bohaterem filmu, znanym na całym świecie ze swojej działalności charytatywnej w Afryce, Samem Childersem. Od 11 marca w kasie kina odbierać można bezpłatne wejściówki na wydarzenie.

 

W poniedziałek, 25 marca o godzinie 19.00, w kinie Marzenie w Tarnowie odbędzie się specjalny pokaz filmu „Kaznodzieja z karabinem” w reżyserii Marca Forstera oraz spotkanie z bohaterem filmu, znanym na całym świecie ze swojej działalności charytatywnej w Afryce, Samem Childersem.

Sam Childers to były kryminalista i handlarz narkotykami, który przeżył niezwykłą przemianę i z gangstera stał się skutecznym obrońcą tysięcy dzieci – porwanych i osieroconych ofiar afrykańskich wojen. Historia jego życia została przedstawiona w filmowej superprodukcji „Kaznodzieja z karabinem” (z udziałem Gerarda Butlera i Michaela Shannona). Organizacja „Angels of East Africa”, założona przez Sama Childersa, pomaga dzieciom, których rodziny zostały zamordowane przez rebeliantów, ratuje ofiary handlu ludźmi i wspiera innych poszkodowanych w działaniach wojennych w Ugandzie, Sudanie Południowym oraz Etiopii.  W sierocińcu założonym przez „Angels of East Africa” w Sudanie przebywa obecnie około 300 uratowanych i wyrwanych wojnie dzieci. Gość spotkania w tarnowskim kinie  podzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem życiowym oraz przedstawi historię swojej zwycięskiej walki z nałogami. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Tarnowa i Fundacja NOLIMITS. Darmowe wejściówki można odbierać w kasie kina od 11 marca w godz. od 14.00 do 19.00.

12.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |