Dni Frankofonii w PWSZ

 Nauczyciele akademiccy Zakładu Filologii Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie oraz studenci specjalności filologia romańska zapraszają do udziału w obchodach Dni Frankofonii. Obchody rozpoczną się 18 marca i potrwają do 21 marca.

 

Przez trzy dni, 18, 19 i 21 trwać będą w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie Dni Frankofonii.

W poniedziałek, 18 marca, miłośnicy języka francuskiego i kultury francuskiego obszaru językowego będą mogli uczestniczyć w warsztatach Zakupy „à la française” – firmy francuskie w Polsce oraz Odkrywamy kuchnię francuską.

We wtorek, 19 marca, studenci filologii romańskiej przedstawią scenkę Co wiecie o krajach frankofońskich? oraz prezentację Spacer po Brukseli. Licealiści i studenci będą mogli wziąć udział w konkursie Francja wczoraj i dziś. Tematem tegorocznej edycji konkursu są wybrane regiony Francji i zapożyczenia z języka francuskiego używane we współczesnym języku polskim. Wszyscy zainteresowani spróbują swych sił w zabawach i quizach proponowanych na stanowiskach promujących dziedzictwo kulturowe Francji. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

W czwartek, 21 marca, na gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych czeka kolejny konkurs - Opowiedz mi o Francji. Uczestnicy będą mogli też obejrzeć scenkę Co wiecie o krajach frankofońskich? oraz prezentację Podróż po Belgii w wykonaniu studentów filologii romańskiej.

Dni Frankofonii przybliżą piękno języka Moliera i stworzą okazję, by zachwycić się bogactwem dziedzictwa kulturowego Francji oraz jej atrakcjami turystycznymi.

Zgłoszenia udziału w Dniach można kierować na następujące adresy:

Warsztaty Zakupy „à la française” – firmy francuskie w Polsce - zapisy: dr Grzegorz Markowski, g_markowski@pwsztar.edu.pl do 15 marca

Warsztaty Odkrywamy kuchnię francuską  - zapisy: dr Agata Kraszewska, a_kraszewska@pwsztar.edu.pl do 15 marca

 

 

13.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |