Błękitni wracają do gry

 Piłkarze KP Błękitni 1947  najbliższą niedzielę, 17 marca, wrócą na ligowe boiska tarnowskiej Klasy B. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej podejmą na własnym stadionie drużynę Więckovii Więckowice. Początek meczu o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

 

Meczem z reaktywowanym w obecnym sezonie Kablem Kraków, zawodnicy KP Błękitni 1947 zakończyli przygotowania do rundy wiosennej 2019. W ciągu dwóch zimowych miesięcy piłkarze trenowali głównie na obiektach w Tarnowie. Rozwiązaniem okazało się boisko ze sztuczną trawą przy ul. Wojska Polskiego. To właśnie tam tarnowianie rozgrywali mecze sparingowe, przygotowujące do wiosennej batalii o awans do Klasy A. Łącznie drużyna rozegrała siedem sparingów, głównie z rywalami z wyższej klasy rozgrywkowej. Bilans spotkań to jedno zwycięstwo, trzy remisy i trzy porażki.  – Nastroje w drużynie są bojowe! Wszyscy jesteśmy zdecydowani by wygrywać jak najwięcej meczów. Chcemy awansować i w przyszłym sezonie spotkać się szczebel wyżej! – mówi trener Grzegorz Kluba. Drużyna wzmocniła się o dwóch zawodników z A-klasowej Gosłavii Gosławice: Jacka i Artura Radlińskich oraz o Jakuba Susułowskiego z FC Pawęzów (Klasa B, Żabno). Do składu powrócił również Maciej Rudolphi, który jesienią reprezentował barwy Cezara Kępa Bogumiłowicka. Z drużyną rozstało się kilku zawodników: Michał Fałatowicz, Arkadiusz Kowalski, Bartłomiej Wierzbicki, Jarosław Wróblewski, Adrian Zieliński (nie wznowili treningów) oraz Tomasz Pociecha i Ernest Szydłowski (wyjazd za granicę). - Uważamy, że jesteśmy gotowi organizacyjnie, finansowo i kadrowo do tego, żeby awansować do Klasy A – mówi prezes Paweł Holcman. – Chcemy to zrobić i mamy nadzieję, że nam się uda.

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej KP Błękitni 1947 podejmą na własnym stadionie drużynę Więckovii Więckowice. Początek meczu o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

 

 

14.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |