Unia wybiega na boisko

Zimowa przerwa w rozgrywkach IV ligi dobiega końca. W sobotę16 marca, piłkarze Unii Tarnów zainaugurują wiosenne zmagania. Ich pierwszym rywalem będzie Poprad Muszyna. Początek meczu o godzinie 11.00

W sobotę, 16 marca, piłkarze Unii Tarnów zainaugurują rozgrywki wiosenne, mierząc się na . własnym boisku z Popradem Muszyna. Pierwszy gwizdek o godzinie 11.00.

Obchodzący w tym roku swoje 60-lecie klub z Muszyny, na półmetku rozgrywek przewodzi ligowej stawce z przewagą pięciu punktów nad drugą w tabeli Unią. Goście Unii w obecnym sezonie doznali tylko jednej porażki, ulegając w Brzesku Okocimskiemu 0:1 oraz zremisowali na swoim stadionie z Limanovią 1:1. Pozostałe 13 spotkań rozstrzygnęli na swoją korzyść, 30 razy trafiając do siatki rywali i tracąc przy tym dziewięć goli. Minimalnie lepszym bilansem bramkowym mogą pochwalić się tarnowianie, jednocześnie będąc zespołem, który w tym elemencie jest najlepszy w lidze. W zimowej przerwie do ekipy Popradu dołączyło kilka nowych twarzy. Ich szeregi zasilił, prezentujący wysoką formę w sparingach, napastnik Barciczanki Daniel Kmak, a z rezerw Sandecji pozyskano Dawida Potońca. Do pierwszego zespołu z drużyny juniorów dołączył także Jakub Stróżyk. W drugą stronę podążył bramkarz Mariusz Różalski, który przeniósł się do Glinika Gorlice. W ciągu ostatniej dekady obie drużyny mierzyły się ze sobą w lidze dziesięciokrotnie, zawsze na czwartym poziomie rozgrywkowym. Bilans spotkań wyrównany - 4 zwycięstwa Jaskółek, 5 porażek i 1 remis. Jesienią tarnowianie ulegli swoim rywalom 0:2, rewanżując się wiosną w Tarnowie i zwyciężając 1:0 po bramce Łukasza Popieli. Finalnie to Jaskółki cieszyły się z triumfu w rozgrywkach i awansu do II ligi, o 6 punktów wyprzedzając finiszujący na drugim miejscu Poprad. Na inaugurację obecnie trwającego sezonu tarnowianie przegrali w Muszynie 0:1. Wstęp na wszystkie spotkania rundy wiosennej jest bezpłatny.