Szkoda wyrzucić!

 We współpracy i partnerstwie z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i  Zespołem Szkół Plastycznych w Tarnowie, tarnowskie Muzeum Okręgowe zaprasza na wernisaż wystawy japońskich...opakowań. Wernisaż odbędzie się 19 marca, a wystawę oglądać będzie można do 20 maja.

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza 19 marca o godzinie 18.00 do swojej siedziby przy Rynku 3 na wernisaż wystawy japońskich… opakowań „Szkoda wyrzucić!”. Wstęp wolny.

Motywem przewodnim wystawy jest japoński design. Jego ważnym elementem jest znana na całym świecie sztuka ozdobnych opakowań. Twórcy ekspozycji podzielili ją na trzy części. Pierwsza z nich, „Artystyczna Japonia”, pokazuje obiekty zgromadzone przez XIX wiecznych kolekcjonerów japońskiej kultury materialnej, będące inspiracją do powstania zjawiska japonizmu w sztuce Zachodu.

Druga – „Alchemia codzienności” – dotyczy wprowadzenia w Japonii zachodnich technologii i materiałów, co zaowocowało ogromną różnorodnością wzornictwa opakowań. Prezentowane obiekty to opakowania nagrodzone w przeprowadzanym co dwa lata konkursie designu opakowań organizowanym przez Japońskie Stowarzyszenie Wzornictwa Opakowań.

Trzecia część, „Ozdobione intencje”, to dekoracyjne opakowania na podarunki oferowane przez ekskluzywny dom towarowy Mitsukoshi.

Tarnowska prezentacja wystawy będzie zaaranżowana w przestrzeniach muzeum, ale powstała we współpracy z uczniami ZSP Tarnów oraz z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Kuratorkami wystawy są Ewa Machotka i  Katarzyna J. Cwiertka, kordynatorką Magdalena Kopczyńska-Kołodziej
Wystawa czynna będzie do 20 maja. .

 

18.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |