Cztery wystawy w TCK

 Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne i Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają na cztery wystawy, które zostaną otwarte w Galerii TCK, w jeden wieczór. 20 marca obędzie się wernisaż z udziałem autorek i autora czterech wystaw indywidualnych, które są wynikiem ogłoszonego przez TTF naboru na realizację wystaw, w listopadzie ubiegłego roku.

 

20 marca o godzinie 18:00 w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury przy Rynku 5 obędzie się wernisaż wystaw fotografii, z udziałem autorek i autora czterech wystaw indywidualnych, które są wynikiem ogłoszonego przez TTF naboru na realizację wystaw, w listopadzie ubiegłego roku. Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne ogłosiło, że zaprasza do zgłaszania pomysłów, w postaci materiału fotograficznego, na wystawy indywidualne, które wydrukuje i zaprezentuje w Tarnowie. Cztery spośród dziesięciu wybranych, zostaną zaprezentowane w Tarnowskim Centrum Kultury, w Galerii TCK. Projekt  jest realizowany w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Ekspozycja w TCK obejmie cztery wystawy. „Boso po piasku” to kolejne kroki, ale tak naprawdę pierwsza podróż autorki z aparatem. Prezentowane fotografie to efekt umieszczania w kadrze różnorodnych kształtów podczas nadmorskiego spaceru po Trójmieście. Ich autorką jest: Maria Strzesak - uczennica III LO w Tarnowie, absolwentka szkoły muzycznej I° w klasie trąbki. Miłośniczka muzyki i pasjonatka fotografii.

„Child Inside” to fotografie pochodzące z osobistego projektu „Child Insid”’, w którym autor podąża za wewnętrznym dzieckiem poprzez jasne i ciemne emocje, świat z pogranicza realizmu i fikcji, prawdy i fałszu. Fotografie są autorstwa Bartłomieja Krężołka, z wykształcenia finansisty, fotografa, artysty wizualnego. Studiuje fotografię w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie, Republika Czeska.

„F.O.R.M.Y” autorstwa Katarzyny Warańskiej to z kolei efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych, które od lat autorka prowadzi na kanwie krajobrazu, przyrody ożywionej i nieożywionej. Katarzyna Warańska, fotograf, architekt krajobrazu i wnętrz, społecznik, organizator, przyrodnik i podróżnik. Od 2011 roku członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Ostatnia z wystaw to wystawa  „...inna suma wrażeń, inny charakter całości…”. Pretekstem do jej powstania była wycieczka do Brukseli, gdzie łączą się wpływy nowoczesnej Europy. Autorka, Agnieszka Mazur, chciała to miejsce pokazać w zupełnie inny sposób i pobudzić do refleksji nad przestrzenią miast oraz wzmocnić wizerunek Brukseli jako miasta „anegdoty i eksperymentu”. Agnieszka Mazur jest pedagogiem, logopedą, terapeutą dziecięco-młodzieżowym. Jej pasją, oprócz fotografii, jest żużel i wędrówki po górach.

Wystawy czynne będą od 21 marca do 6 kwietnia. Bilety kosztują 3 zł i 2 zł (ulgowy). W soboty wstęp wolny.

 

19.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |