Na tomografię – do Tuchowa

 Już teraz w Centrum Zdrowia Tuchów termin oczekiwania na tomografię komputerową jest stosunkowo krótki. Jeszcze krótszy powinien być od kwietnia. gdy Narodowy Fundusz Zdrowia zrezygnuje z limitów świadczeń.

 

Skrócenie czasu oczekiwania na bezbolesne i nieinwazyjne badanie tomografii komputerowej. Taki ma być efekt rezygnacji z limitów świadczeń, którą od  kwietnia wprowadza Narodowy Fundusz Zdrowia. Już teraz w Pracowni Tomografii Komputerowej Centrum Zdrowia Tuchów są bardzo konkurencyjne terminy oczekiwania na badanie. W związku z nowymi rozwiązaniami, sytuacja powinna się jeszcze poprawić.

Tomografia komputerowa jest techniką, która pozwala na uwidocznienie narządów ciała ludzkiego. Na diagnozę pacjenci z normalnym skierowaniem czekają w Tuchowie do miesiąca. - W przypadku skierowań pilnych, ten czas jest zredukowany o połowę – mówi kierownik Zespołu Przychodni CZT Magdalena Gębica. Do badań w Tuchowie wykorzystywany jest wielorzędowy tomograf z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Dzięki takim aparatom, przez zastosowanie wielu rzędów detektorów, uzyskuje się większy zakres diagnostyczny, a dawka promieniowania jest zredukowana do niezbędnego minimum. Dokładną analizę diagnostyczną umożliwia wysoka jakość obrazowania, zróżnicowane, trójwymiarowe formy obrazu i możliwości skanowania całego obszaru ciała. Badania wykonywane są od poniedziałku do czwartku do południa, a w piątek po południu. Rejestrować się można telefonując pod numer 14 65 35 250.  Diagnostyka jest realizowana pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów radiologii. Przed badaniem personel pracowni przeprowadza wywiad, dotyczący ewentualnych przeciwwskazań i schorzeń mogących mieć wpływ na przebieg diagnozy. Lekarz radiolog wybiera i akceptuje najbardziej optymalną procedurę. Tomograficzne skanowanie ciała w wybranym obszarze jest całkowicie bezbolesne. Kolejnym etapem jest analiza wyników, dokonywana przez lekarza specjalistę w zakresie diagnostyki obrazowej, wykonanie obróbki cyfrowej obrazów, a następnie przygotowanie opisu oraz dokumentacji z badania. Medyczną analizę otrzymanych obrazów oraz dokumentację zdjęciową pacjenci otrzymują zazwyczaj do tygodnia od badania. Wyniki przekazywane są na nośnikach cyfrowych. Można także skorzystać                   z przesłania wyników za pośrednictwem przesyłki pocztowej.

19.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |