W trosce o zdających

 Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, w trosce o osoby mające przed sobą egzamin na prawo jazdy, wprowadził zmiany w funkcjonowaniu ośrodka. Teraz ma być szybciej i mniej nerwowo, a współpraca z ośrodkami szkolenia ma spowodować, że kandydaci na kierowców będą lepiej przygotowani.

 

Jak informuje Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, dyrektor Paweł Gurgul wprowadził zmiany w funkcjonowaniu ośrodka. Ich celem jest zwiększenie dostępności usług placówki i komfortu osób zdających egzaminy na prawo jazdy. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdemu sprawdzianowi towarzyszą emocje. Chcemy dać zdającym możliwość jak najlepszego przygotowania się do egzaminów i jak najbardziej ułatwić jego odbycie – mówi dyrektor. Od marca tarnowski MORD w co drugi poniedziałek, z myślą o uczniach i osobach pracujących,  prowadzi egzaminy od godziny 10.00 do 18.00. W trzy soboty w miesiącu osoby zamierzające przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii B mogą wynająć plac manewrowy ośrodka i przećwiczyć na nim zadania egzaminacyjne. Dyrektor Paweł Gurgul rozważa również możliwość wynajmowania jednego z samochodów egzaminacyjnych po to, by uczący się mogli odbyć jazdę w dokładnie takich warunkach, jakie mają podczas sprawdzianu. - Myślę, że to ważne. Z prowadzonych przez nas statystyk wynika bowiem, że wciąż wielu kandydatów na kierowców nie zalicza egzaminu na placu manewrowym – tłumaczy dyrektor Gurgul. By skrócić czas oczekiwania na egzamin na kategorię A, który przed zimową przerwą egzaminacyjną wynosił 2-3 tygodnie, tarnowski MORD zakupił nowy motocykl – kawasaki Z650.
Paweł Gurgul chce także zacieśnić współpracę z ośrodkami szkolenia kierowców, by pomóc im zadbać o to, aby na egzamin zgłaszali się dobrze przygotowani kandydaci.
By zmniejszyć stres towarzyszący sprawdzianowi, dla osób, które mają problemy z uzyskaniem pozytywnego wyniku będą organizowane warsztaty psychologiczne. Obecnie w poradni działającej w ośrodku można skorzystać z darmowych, indywidualnych porad.

21.03.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |