Wysokie zwycięstwo Jaskółek

 W meczu 18. kolejki IV ligi małopolskiej grupy wschód, Unia Tarnów pokonała na własnym boisku Okocimskiego Brzesko 4:1. Tym samym biało-niebiescy odnieśli ósme z rzędu ligowe zwycięstwo.

 

Spotkanie z Okocimskim Brzesko 18. kolejki IV ligi małopolskiej grupy wschód, ,Jaskółki rozpoczęły na własnyum boisku z wysokiego C. Już w 6 minucie Kacper Nytko skierował piłkę do siatki rywali, otwierając wynik meczu. Nim zdołał upłynąć pierwszy kwadrans gry, tarnowianie cieszyli się już z dwubramkowego prowadzenia. Tym razem, po podaniu otrzymanym od Łukasza Popieli, bramkarza gości pokonał Marcel Tyl. Po dwóch szybko straconych golach, piłkarze gości sprawiali wrażenie nieco zdezorientowanych. Biało - niebiescy od pierwszych minut narzucili przyjezdnym swój styl gry, co przyniosło wymierny efekt w postaci szybko zdobytych bramek. Piwosze starali się odpowiedzieć, co jednak skutecznie uniemożliwiła defensywa biało-niebieskich. W 28 minucie na 3:0 podwyższył Łukasz Popiela i w Mościcach zanosiło się na pogrom. Jednak kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, w polu karnym gospodarzy upadł Przemysław Bury i podyktowaną „ jedenastkę” na gola pewnie zamienił Mateusz Wawryka.

W drugiej połowie zarówno jedni jak i drudzy stwarzali dobre sytuacje, jednak przez długi czas żadna ze stron nie zdołała spowodować zmiany wyniku. Po jednej z  akcji piłka wprawdzie znalazła drogę do siatki Łukasza Lisaka, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i arbiter odgwizdał spalonego, nie uznając gola zdobytego przez Tomasza Gałkę. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 85 minucie gry. Piłkę, po podaniu od własnego obrońcy do rąk złapał bramkarz Okocimskiego. Wykorzystał to Szymon Adamski, szybko wznawiając grę i dogrywając do mającego przed sobą pustą bramkę Mateusza Nowaka. Zawodnik Unii dopełnił formalności i w tym momencie stało się już jasne, że tego dnia nic nie odbierze tarnowianom drugiego wiosennego zwycięstwa. Szybko zdobyte bramki ustawiły wynik spotkania, którego. Unia nie dała sobie już odebrać.

ZKS Unia TarnówOkocimski KS Brzesko 4:1 (3:1)


Bramki: Kacper Nytko 6’, Marcel Tyl 14’, Łukasz Popiela 28’, Mateusz Nowak 85’ - Mateusz Wawryka 38’


Unia Tarnów: Łukasz Lisak - Jacek Malisz, Robert Witek, Paweł Węgrzyn - Szymon Adamski (87’ Kamil Kasprzykowski), Marcel Tyl, Patryk Orlik (85’ Damian Bachara), Kacper Nytko (60’ Kamil Tyrka), Artur Biały (80’ Dominik Wardzała), Łukasz Popiela, Piotr Drozdowicz (71’ Mateusz Nowak)


Okocimski KS: Nikodem Śnieg - Jakub Baran, Mateusz Wawryka, Łukasz Kulig, Paciej Pawlik - Tomasz Grzyb (86′ Konrad Kołodziej), Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (82′ Jakub Duda), Michał Grzesicki (65′ Michał Waśko), Przemysław Bury (68′ Dawid Lizak) - Tomasz Gałka

 

Źródło: zksunia.tarnow.pl

 

01.04.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |