Rusza budowa hali sportowej w Gwoźdźcu

 Ruszyła budowa hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu w gminie Zakliczyn. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rok szkolny w 2020 roku dzieci rozpoczną z nową  halą.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podpisał umowę z firmą „Neobud” z Rożnowa, która wygrała przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu. Koszt inwestycji to 3 miliony 580 tysięcy złotych. Samorząd Zakliczyna pozyskał prawie 1,6 miliona dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace budowlane w Gwoźdźcu właśnie się rozpoczynają, a termin ich zakończenia określono na 31 sierpnia 2020 roku.

W ramach prac powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-socjalnym. Z nowej infrastruktury sportowej będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także cała społeczność lokalna. Hala będzie ogólnodostępna i nie będzie miała charakteru komercyjnego.

Uczniowie ZSPiP w Gwoźdźcu lekcje z wychowania fizycznego mają teraz w niewielkiej sali na parterze szkoły. Na zajęcia sportowe udają się też do oddalonego 350 metrów od szkoły boiska piłkarskiego klubu Pogórze Gwoździec. .

 

08.04.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |