Urszula Augustyn popiera nauczycieli

 W związku z prowadzonym strajkiem nauczycielskim, Urszula Augustyn, Poseł na Sejm RP, wystosowała do strajkujących nauczycieli list z poparciem akcji. List w całości publikujemy poniżej.

 

Szanowni Państwo!
Drodzy Nauczyciele!


W tych trudnych dniach chcę przekazać Państwu wyrazy solidarności i poparcia. Wiem, ile kosztuje podjęcie decyzji o proteście. Ale wiem też, że w obliczu aroganckich działań rządu, pseudo-negocjacji, kłamstw
i deprecjonowania Waszej pracy i pozycji, decyzja o strajku jest jedyną, dającą nadzieję na poprawę sytuacji w edukacji. Jest to decyzja konieczna.

Jestem z Państwem całym sercem, walczę w Sejmie o Wasze postulaty.  Jestem też do dyspozycji, jeśli uznacie Państwo, że mogę pomóc. Niech będzie dla Was ważna i ta informacja, że rodzice i uczniowie doskonale rozumieją sens tej walki, że też są z Wami.

Jestem dla Państwa pełna szacunku i podziwu także dlatego, że nie daliście się skłócić i podzielić, mimo usilnych starań strony rządowej. W jedności siła! Życzę Wam tej siły.

Mam nadzieję, że do porozumienia jednak dojdzie, że negocjacje zostaną wznowione, a ministerstwo edukacji i cały rząd zrozumieją, że tylko prawda, rozsądek i poważne tratowanie nauczycieli może skutkować zakończeniem strajku. Wasz protest to walka o przyszłość Polski.

Jednocześnie zwracam się do wszystkich samorządowców z apelem, by dołożyli wszelkich starań, aby - zgodnie z obowiązującym prawem! - protestującym nauczycielom nie potrącono ani złotówki z należnych im wynagrodzeń.

Z wyrazami szacunku,

Urszula Augustyn, Poseł na Sejm RP

11.04.2019
Komentarze:
jojo: 11.04.2019
kosztem dzieci
xdd: 11.04.2019
Mam nadzieję, że już więcej jej nikt nie wybierze bo co robi tylko popiera żenadz.
Oke: 11.04.2019
Pamięta pani likwidację szkól,chyba sklerozę pani ma,w Tarnowie proszono panią o wsparcie i była pani bezwzględna i całe PO wraz z Tarnowianami,niech mnie pani nie rozśmiesza z tą solidarnością. Za rządów PO zlikwidowano prawie 2500 tysiące szkół,40 000 tysięcy ludzi na bruk lub za grosze do pracy w niepublicznych szkołach. Rozumiem, że teraz pani też walczy o lepsze place i godność dla tych nauczycieli.
oset: 14.04.2019
Szkoda, że nie popierała, kiedy w rządzie z ramienia PO była nadzorującą MEN
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |