Miniatury w MBP

 

 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie oraz Ośrodek Promocji Kultury Gaudemater w Częstochowie zapraszają na 10. edycję Międzynarodowego Biennale Miniatury. Wernisaż wystawy odbędzie się 25 kwietnia, a wystawa czynna będzie do 15 maja.

 

W czwartek, 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 4 odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy 10. edycji Międzynarodowego Biennale Miniatury. Wystawa miniatur o maksymalnych wymiarach 10 x 10 cm, to niepowtarzalna okazja do spotkania z twórczością „w skali mikro” artystów ze wszystkich kontynentów. Prace o niezwykłych walorach plastycznych zmuszają do szczególnej uwagi nad urokiem znaczeń zamkniętych w niewielkim formacie Na dziesiątą edycję konkursu 254 autorów nadesłało ogółem 671 miniatur z 22 krajów, a wystawa prezentuje 289 prac 153 autorów.

Międzynarodowe Biennale Miniatury jest pokonkursową wystawą zbiorową, organizowaną w Częstochowie od 2000 roku. Fundatorem Grand Prix jest Prezydent Miasta Częstochowy, patron przedsięwzięcia. Konkurs skierowany jest do twórców profesjonalnych oraz studentów roczników dyplomowych uczelni artystycznych. Jury powołane przez organizatorów dokonuje wyboru prac na wystawę oraz przyznaje nagrody i wyróżnienia. W każdej kolejnej edycji uczestniczą inni jurorzy, aktywni twórcy oraz wybitni krytycy sztuki. Szeroki zakres dyscyplin plastycznych MBM sprzyja zainteresowaniu konkursem. Nadsyłane są prace z egzotycznych często miejsc, takich jak: Peru, Tajwan, Urugwaj. Zapoczątkowana w Częstochowie ekspozycja pokonkursowa odwiedza galerie współorganizatorów projektu w Krakowie, Kaliszu, Pile, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Pforzheim (Niemcy) oraz w Pradze. Wystawie towarzyszy katalog zawierający reprodukcje w skali 1:1. Tarnowska odsłona wystawy potrwa do 15 maja. Wstęp wolny.

24.04.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |