Mościce malują mural

 W Mościcach powstanie pierwszy mural i to od razu na najwyższym poziomie. Jego powstanie będzie bowiem poprzedzone warsztatami, podczas których uczestnicy poznają nie tylko techniczne aspekty twórczości ulicznej, ale także zasady, którymi w tej twórczości należy się kierować. Na warsztaty zaprasza Centrum Sztuki Mościce 18 i 19 maja.

 

Mural to wielkoformatowe malowidło ścienne, które powstaje w przestrzeni miejskiej i przez swą tematykę skłania do podejmowania dialogu. Ten rodzaj sztuki plastycznej wpisuje się w nurt street artu, czyli twórczości ulicznej. Mościcki mural będzie efektem dwudniowych warsztatów, prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego, twórcę i aktywistę, który od ponad 30 lat tworzy murale uliczne zaangażowane społecznie. Mural jako forma wyrazu, zwraca uwagę na istotne problemy społeczne, często dotyczy aktualnych wydarzeń o których się rozmawia. Ten duży obraz promuje dobre postawy obywatelskie jak zaangażowanie i odpowiedzialność; zwraca uwagę na wartości ważne dla każdego człowieka – prawo do życia, pokój, tolerancję, wolność, prawdę, sprawiedliwość, miłość.

Warsztaty będą nie tylko teorią malarstwa ulicznego i praktyką w postaci malowania muru. Poprzez udział w zajęciach uczestnicy poznają podstawy dobrych postaw obywatelskich, dbania o swoje najbliższe środowisko, dbania o swoje zdrowie i poszanowania mienia społecznego. Uczą się także zasad pracy zespołowej. Grupa pracuje na szablonach przygotowanych wcześniej na warsztatach, więc cała praca jest przemyślana i estetycznie wykonana. Uczestnicy sami wybierają temat na mural.

Centrum Sztuki Mościce  zaprasza na warsztaty młodzież od 12 roku życia i dorosłych. Zajęcia odbędą się 18 i 19 maja i trwać będą od 4 do 6 godzin codziennie, w zależności od pogody. Liczba miejsc jest ograniczona, więc już można dokonywać rezerwacji - tel. 14 633 46 15, (pon. - pt. w godz. 9.00 - 15.00), ukacja@csm.tarnow.pl

Koszt uczestnictwa – 40 zł za dwa dni warsztatów.

 

 

24.04.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |