Sesja, rezolucja, sprzeciw

 We wtorek, 30 kwietnia, w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji. W porządku obrad znalazło się m.in. przyjęcie rezolucji przeciwko LGBT, która wzbudza sporo emocji także poza granicami powiatu tarnowskiego.

 

W Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, 30 kwietnia o godzinie 12.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnowskiego. W porządku obrad znalazły się m.in. sprawozdania z działalności placówek, prowadzonych przez Powiat, podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Gminie Miasta Tarnowa dotacji celowej na pomoc finansową z przeznaczeniem na dofinansowanie wydatków majątkowych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Tarnowskiego od dnia 1 września 2019 roku, podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały budżetowej Powiatu Tarnowskiego na 2019 rok. Największe jednak emocje i kontrowersje wzbudza, także poza granicami powiatu, planowane przyjęcie rezolucji „przeciwko promowaniu zachowań homoseksualnych w szkołach” W przededniu przyjęcia rezolucji, którą, jak ma nadzieję starosta Roman Łucarz, poprą także radni PO i PSL, przedstawiciel Partii Wiosna z regionu tarnowskiego wystosował do starosty list, wzywający do rezygnacji z przyjęcia rezolucji. List w całości publikujemy poniżej..

 

Starosta Powiatu Tarnowskiego, pan Roman Łucarz.

Szanowny Panie Starosto, Partia Wiosna z niepokojem przyjęła informację o planowanej z Pana inicjatywy rezolucji sprzeciwiającej się „promowaniu zachowań homoseksualnych w szkołach”. Cytowane powyżej, a użyte przez Pana stwierdzenie stoi w sprzeczności z wiedzą naukową oraz ludzkim odruchem empatii. Orientacja seksualna jest częścią ludzkiej natury. Nie jest to ideologia, moda, czy kaprys. Nie powstaje na skutek „promowania” ani działań żadnych grup czy ideologii. LGBT to nie tylko orientacja seksualna, to również forma najgłębszych uczuć do innego człowieka i chociażby z tego powodu należy się jej szacunek. Stygmatyzowanie osób LGBT jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym. Tworzenie atmosfery wrogości do grupy osób nie dlatego, że zrobiły coś złego innym, ale za to jakimi się urodziły może prowadzić do znacznie gorszych czynów, za które na pewno nie chciałby Pan być moralnie współodpowiedzialny. Apelujemy o rezygnację z planowanej rezolucji. Prosimy o chwilę refleksji nad takimi wartościami jak tolerancja, akceptacja i równość dla wszystkich. Niech region tarnowski będzie w Polsce właśnie z nimi kojarzony, zamiast z homofobią i zacofaniem.

Z poważaniem Jacek Jabłoński Partia Wiosna – region Tarnów

 

 

 

 

29.04.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |