Uśmiechnij się z Kiepurą

 „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem” to tytuł koncertu, na który zaprasza Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Koncert, który odbędzie się 4 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, organizowany jest w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja.

 

W sobotę, 4 maja o godzinie 17.00, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie rozpocznie  się koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”. Koncert jest organizowany w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Wstęp wolny.

„Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem” to widowisko muzyczne, podczas którego usłyszeć będzie można najpiękniejsze arie, piosenki i duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, wzruszające i zabawne sceny, anegdoty z życia legendarnej pary, a wszystko to w wykonaniu artystów estradowych. Nie zabraknie porywających melodii, cieszących publiczność między innymi podczas festiwalów im. J. Kiepury w Krynicy.

W koncercie wystąpią: Iwona Socha jako Marta Eggerth; Łukasz Gaj jako Jan Kiepura; Jakub Oczkowski w roli Władysława Kiepury; a także Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Narratorem, scenarzystą i reżyserem koncertu jest Łukasz Lech. Gościnnie na scenie wystąpi Marszałek Józef Piłsudski, w którego wcieli się Grzegorz Juras.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaprasza mieszkańców powiatu do wspólnego, radosnego świętowania majowych świąt państwowych. - Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą” to nasza propozycja radosnego, kulturalnego świętowania, która mam nadzieję, spotka się z Państwa uznaniem i zainteresowaniem - mówi starosta. Włodarz powiatu apeluje również: - Jest niezwykłe, iż Dzień Flagi RP komponuje się z Świętem Narodowym 3 Maja. W związku z tymi obchodami apeluję do Państwa, Mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, o wywieszenie na budynkach naszych domów, mieszkań oraz miejsc pracy, flagi narodowej. Jednocześnie proszę Was o poszanowanie flagi państwowej i barw narodowych. Pamiętajmy, iż uwłaczając symbolom narodowym, godzimy w nasz Naród i państwo, godzimy w nas samych. Nie oczekujmy szacunku od innych, jeśli sami nie będziemy szanować tych podstawowych wartości, które wyrażają nas jako Polaków.

Sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

02.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |