Zalipie i Dołęga zapraszają

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie, z okazji szóstej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 15.rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zaprasza od 10 maja do swoich oddziałów w Zalipiu i Dołędze. Obydwa obiekty, dzięki unijnym dotacjom, zyskały nowy blask i teraz z pewnością jest się czym pochwalić.

 

Szósta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich to doskonała okazja do promocji inwestycji, które udało się zrealizować dzięki środkom europejskim. To także świetny pomysł na świętowanie 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do zwiedzania swoich oddziałów w Dołędze i Zalipiu. Zagroda Felicji Curyłowej i Muzeum Dwór w Dołędze zyskały nowy blask dzięki wojewódzkiemu projektowi „Skansenova - systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”. Całkowita wartość programu realizowanego w województwie małopolskim przekroczyła 13 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W piątek, 10 maja, w Zalipiu będzie można uczestniczyć w niecodziennych, bezpłatnych warsztatach tradycyjnego malowania motywów kwiatowych. Zajęcia będą przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku. Przewidywany czas trwania wynosi 90 minut. Zapisy przyjmowane są telefoniczne pod numerem (14) 641 19 12 lub w kasie obiektu. W dniach 11-12 maja w godzinach 10:00-18:00 Zagrodę Felicji Curyłowej zwiedzać będzie można bezpłatnie. .

Z kolei Muzeum Dwór w Dołędze, od 10 do 12 maja otworzy swoje podwoje w godzinach 10:00-18:00. Szlachecki dwór, wzniesiony został w 1848 roku przez Marię i Aleksandra Güntherów. Przekraczając próg dworu, zwiedzający zanurzą się w stylowe wnętrze wypełnione przedmiotami i pamiątkami. XIX-wieczne meble, obrazy, rysunki, broń i inne realia z epoki tworzą tam oryginalne wnętrza, z tradycyjnym układem pomieszczeń i podziałem na części oficjalną (jadalnia, salon, gabinet), prywatną (pokoje właścicieli dworu) i gospodarczą (kuchnia, spiżarnia itd.). W dworze gościli: m.in. Adam Asnyk, Włodzimierz Tetmajer, Tadeusz Miciński, Stanisław Wyspiański, Lucjan Rydel, Tadeusz Boy-Żeleński, Jacek Malczewski. Tu zwiedzanie także będzie bezpłatne

06.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |