Teatr świętuje Dni Otwarte Funduszy Europejskich

 Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, tarnowski teatr zaprasza do zwiedzania nowego zaplecza, które prezentował będzie niezastąpiony z roli przewodnika Jerzy Pal. Dni to także okazja do skorzystania z promocyjnych cen biletów na wybrane spektakle.

 

W dniach od 10 do 12 maja, po raz szósty realizowany będzie projekt „Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce" . Wzorem lat ubiegłych Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, jako beneficjent środków unijnych, włącza się do akcji i zaprasza na zwiedzanie nowego zaplecza teatru oraz do korzystania m.in. z promocyjnych cen na wybrane spektakle. - W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość projektu modernizacji teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa. W tym roku rozpoczęliśmy użytkowanie wyremontowanego zaplecza technicznego. Rozbudowa trwała rok a 8 lutego obiekt został dopuszczony oficjalnie do użytkowania.Projekt przebudowy - pod nazwą „Teatr Solskiego wobec problemów społecznych  czyli kultura dostępna dla wszystkich" - finansowany był przez Gminę Miasta Tarnowa (1,978 mln zł), Program Operacyjny Województwa Małopolskiego (1,898 mln zł), Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1,242 mln zł) oraz wkład własny Teatru (1,416 mln zł). Całość inwestycji pochłonęła 6,5 mln zł - mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru.

Do zwiedzania zaplecza teatr zaprasza 12 maja o godzinie 18.00. Po nowych wnętrzach oprowadzał będzie niezastąpiony w roli przewodnika aktor tarnowskiego teatru Jerzy Pal. Propozycja jest połączona z oglądaniem o godzinie 19.00 najnowszego spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka, w reżyserii Edwarda Wojtaszka. "Tango" to klasyka polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej „bezwład, entropia i anarchia". Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia "nie chce się zestarzeć" i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.

Na oprowadzanie i spektakl obowiązują wcześniejsze zapisy, których dokonywać można pod numerem telefonu 14 688 32 87 lub 784 976 025. Przy zapisach należy podać hasło  "Fundusze Europejskie". Cena biletu na spektakl wynosi 5 złotych. Akcja jest skierowana do osób indywidualnych, ilość miejsc ograniczona.

Fot.P.Topolski

 

06.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |