Emocjonujący debiut koszykarzy

Jednym punktem pokonali koszykarze Unii Tarnów Cracovię w spotkaniu II ligi koszykówki. Tarnowianie zafundowali sobie i kibicom mały horror na własne życzenie – jeszcze na początku czwartej kwarty wydawało się, że ich przewaga pozwoli na bezpieczną grę w końcówce.

Na inaugurację rozgrywek II ligi koszykówki Unia Tarnów zmierzyła się u siebie z Cracovią. Mecz był emocjonującym widowiskiem, które w dodatku zakończyło się minimalną wygraną tarnowian. Na początku prowadzili goście, po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła siedem punktów. Później tarnowianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 26:24 dla Unii. W kolejnej kwarcie przewaga gospodarzy nadal rosła, w pewnym momencie wynosiła już 13 punktów, i można było sądzić, że zawodnicy Unii kontrolują sytuację na parkiecie. W ostatniej kwarcie jednak krakowianie poderwali się do walki i w szybkim tempie zniwelowali straty. W 38 minucie Cracovia doprowadziła do remisu, a chwilę później wyszła nawet na prowadzenie 53:52. Tarnowianie odpowiedzieli celnym rzutem za trzy punkty, ale na 17 sekund przed końcem meczu goście po raz kolejny doprowadzili do remisu 55:55. W ostatniej akcji meczu sfaulowany został Szewczyk i już po upływie czasu gry zawodnik Unii wykonywał rzuty osobiste. Trafił tylko raz, ale to wystarczyło, by zapewnić drużynie minimalną wygraną.

Unia Tarnów – Cracovia Kraków 56:55 (9:16, 17:8, 16:10, 14:21)
Unia: Sobiło 18, Kamecki 12, Bryzek 8, M. Szewczyk 5, Grys 0, D. Szewczyk 8, Markowski 3, Badeński 2, Łaszewski 0
Sędziowali: Ł. Mucha (Stalowa Wola), M. Szybisty (Rzeszów), widzów ok. 300