Radośnie, patriotycznie i przebojowo w Żabnie

W sobotę 4 maja, sala Gminnego Centrum Kultury w Żabnie wypełniła się po brzegi. Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”, zorganizowany w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja, przyciągnął tłumy widzów.


W niezwykłej atmosferze radosnego świętowania, artyści i muzycy podbili 4 maja w Żabnie serca uczestników koncertu "Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem" , wykonując arie, piosenki i duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth. Występy przeplatane były wzruszającymi i zabawnymi scenami i anegdotami z życia legendarnej pary, które utworzyły opowieść przedstawiającą losy Jana Kiepury i jego bliskich.

Koncert poprzedziła część oficjalna, podczas której Starosta Tarnowski Roman Łucarz uhonorował medalem honorowym „In Servitio Deo et Patrie” - „W służbie Bogu i Ojczyźnie” znanego i cenionego mieszkańca Żabna, Pawła Domańskiego. Paweł Domański jest pasjonatem historii regionalnej, założycielem i kustoszem izby pamięci „Ostatnie Takie Galicyjskie” w Szkole Podstawowej w Żabnie. Jest również emerytowanym nauczycielem, wychowawcą młodzieży, autorem ponad dwudziestu publikacji na temat historii Żabna. Rada Miejska w Żabnie nadała mu zaszczytny tytuł honorowego obywatela Gminy.

Nie było to jedyne wyróżnienie podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Włodarz powiatu wręczył także puchar dla zespołu Cheerleaders Voltage, działającego przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich, z okazji jubileuszu 15-lecia tego utytułowanego zespołu, który ma na swoim koncie między innymi tytuł mistrza Polski, zdobyty na ostatnich zawodach dla cheerleaderek. Ponadto Starosta Tarnowski wręczył także medal powiatowy  „Grosz Tarnowski Ziemski” prowadzącej zespół nauczycielce SP w Bobrownikach wielkich, Agnieszce Wlezień, przyznany jej za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą, sukcesy w prowadzeniu zespołów cheerleaders oraz promocję Powiatu Tarnowskiego podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

- Święto 3 Maja w sposób niezwykły komponuje się z przypadającą na ten dzień uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która z koeli nawiązuje do innych ważnych wydarzeń z naszej narodowej historii - obrony Jasnej Góry przed Szwedami oraz ślubów króla Jana Kazimierza - przypomniał w sowim wystąpieniu Roman Łucarz. W części oficjalnej przemawiali także Senator RP Kazimierz Wiatr, Poseł Wiesław Krajewski i Burmistrz Żabna, Marta Herduś.

Uczestnicy wydarzenia otrzymywali flagi, chorągiewki oraz okolicznościowe wydawnictwa, rozprowadzane przez harcerzy Tarnowskiej 5. Drużyny Harcerskiej.

Sponsorem wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

06.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |