Co oferuje Dom Opieki Medycznej?

 Dzienny Dom Opieki Medycznej prowadzony w Wierzchosławicach przez Centrum Zdrowia Tuchów, organizuje dni otwarte. 10 i 11 maja wszyscy zainteresowani będą mogli osobiście sprawdzić, jakie usługi oferuje placówka i na jakie wsparcie można liczyć.

 

Dzienny Dom Opieki Medycznej, który Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w Centrum Zdrowia Seniora w Wierzchosławicach to placówka medyczna, która kompleksowo pomaga w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych,  ale oferuje też wsparcie psychologiczne i motywuje do działania. Dzienny Dom Opieki Medycznej zapewnia opiekę pacjentom zagrożonym hospitalizacją i po przebytym leczeniu szpitalnym. Zespół terapeutów opiekuje się każdym z podopiecznych w oparciu o indywidualny plan, tworzony na podstawie potrzeb i możliwości psychofizycznych każdego z nich. Chorzy mają zapewnione konsultacje  lekarzy specjalistów w dziedzinie geriatrii i rehabilitacji medycznej, a także psychologa, farmaceuty, logopedy, dietetyka, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Placówka pozwala na: optymalizację farmakoterapii i uzyskanie lepszej kontroli nad przebiegiem chorób przewlekłych, a szczególnie cukrzycy czy nadciśnienia. U podopiecznych uzyskano też zmniejszenie nasilenie chorób dermatologicznych, poprawę możliwości komunikacyjnych podopiecznych oraz poprawę widzenia i motoryki. Wszystkie świadczenia są bezpłatne dla pacjentów. Wciąż prowadzona jest rekrutacja kolejnych podopiecznych z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego oraz samego Tarnowa. Zainteresowani powinni telefonować pod nr tel. 882 139 607.

W Centrum Zdrowia Seniora działa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.  Placówka świadczy też domową długoterminową opiekę pielęgniarską. Ten rodzaj świadczenia udzielany jest osobom przewlekle i obłożnie chorym lub unieruchomionym z powodu urazu, które przebywają w domu, a ich stan wymaga świadczeń pielęgniarskich, nie kwalifikuje się jednak do leczenia szpitalnego. Podopieczni - dzięki specjalnym opaskom monitorującym podstawowe funkcje życiowe - korzystają też z teleopieki. 10 i 11 maja, każdy zainteresowany funkcjonowaniem placówki będzie mógł osobiście sprawdzić, jakie świadczenia są tu udzielane i z jakiego wsparcia można skorzystać. 10 maja będzie można ją odwiedzić w godzinach 10.00 do 16.30, a 11 maja w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

08.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |