Lucyna Olejniczak gościem MBP

 Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie zaprasza na spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak, autorką sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Spotkanie odbędzie się 9 maja  w filii na ulicy Krzyskiej.

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie zaprasza na z spotkanie z Lucyną Olejniczak, autorką bestsellerowej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 maja o godzinie 17.00, w filii biblioteki przy ulicy Krzyskiej 116.  Wydarzenie wpisuje się w obchody  Tygodnia Bibliotek 2019, ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest #biblioteka. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Lucyna Olejniczak urodziła się w Krakowie i jak sama przyznaje – jest w swoim rodzinnym mieście zakochana. Jest pisarką, która swoją sławę zbudowała na  pięciotomowym cyklu powieściowym „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. W należących do tej serii książkach autorka przedstawia losy kobiet z przeklętej klątwą rodziny krakowskiego aptekarza. Na koncie autorki są także powieści: „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Jestem blisko”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” oraz najnowsza, "Księżniczka", która ukazała się w kwietniu tego roku.

08.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |