Memoriał po raz drugi

 W niedzielę, 9 czerwca, na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędzie się Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komornickiego. Swój udział w biegu można zgłaszać drogą elektroniczną lub zapisać się w dniu imprezy.

 

Już można zgłaszać swój udział w Biegu Memoriałowym im. Rektora Stanisława Komornickiego. Druga edycja imprezy odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Trasa Biegu wytyczona zostanie na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Bieg Memoriałowy to sposób na uhonorowanie byłego rektora tarnowskiej uczelni, prof. Stanisława Komornickiego. Wybitny naukowiec, międzynarodowy sędzia wioślarski, rektor dwóch kadencji zmarł w 2016 roku, a znany był nie tylko z dokonań na polu nauki, ale i wielkiej miłości do sportu i wspierania sportowców. - Uznaliśmy, że tego typu przedsięwzięcie będzie najlepszym sposobem na przypomnienie Wielkiego Człowieka, któremu tak wiele zawdzięczamy – nie tylko jako uczelnia, ale również jako społeczność – wyjaśnia pomysłodawca i organizator Biegu, dr Piotr Kuczek, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ. - W ubiegłym roku obiecaliśmy, że nasz Memoriał wejdzie na stałe do kalendarza imprez sportowych w regionie, a że dotrzymujemy słowa, to dziś mogę zaprosić wszystkich amatorów lekkiej atletyki na niedzielę, 9 czerwca.

Do udziału w Biegu najłatwiej zapisać się drogą elektroniczną, poprzez stronę pomiar-czasu.pl. Można to zrobić także osobiście w dniu zawodów.

 

 

 

08.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |