Unia po raz piąty

Piąte spotkanie wygrali piłkarze Unii Tarnów. Trym razem zespół z Mościc gościł w Pińczowie i pokonała Nidę 2:0, obydwie bramki zdobywając w drugiej połowie meczu. Unia zajmuje w tabeli III ligi czwartą lokatę, mając 23 punkty i pięć punktów straty do lidera – Hutnika Kraków. W kolejnym spotkaniu tarnowianie zmierzą się z wiceliderem – Orliczem Suchedniów.

Kolejne punkty wywalczyli w rozgrywkach III ligi piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali w Pińczowie Nidę 2:0. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, spotkanie rozpoczęło się na dobre dopiero w drugiej połowie.
W 66 minucie z rzutu wolnego uderzał Radliński, w polu karnym gospodarzy piłkę uderzył głową Drozdowicz, zdobywając prowadzenie dla Unii. Od tego momentu gospodarze próbowali odrobić stratę, tarnowianie natomiast ograniczali się do groźnych kontrataków.
Druga bramka padła w ostatniej akcji meczu – Nytko podał piłkę Bogaczowi, a ten nie miał kłopotu z trafieniem do pustej bramki.
Unia zajmuje w ligowej tabeli czwarte miejsce, mając po 11 spotkaniach 23 punkty. Tarnowianie tracą do lidera – Hutnika Kraków – pięć punktów, ale do wicelidera – zespołu Orlicz Suchedniów – zaledwie dwa. Zespół wicelidera będzie kolejnym rywalem piłkarzy Unii, mecz rozegrany zostanie w Suchedniowie 11 października.

Nida Pińczów – Unia Tarnów 0:2 (0:0)
Bramki: Drozdowicz (66 min.), Bogacz (90 min.)
Żółte kartki: ChlewickiWitek
Unia: LisakPawlak, Bartkowski, Łapuszek, Kucharzyk (87 min. Bogacz), Kazik, Ocłoń (60 min. Nytko), Bomba, Witek, Radliński, Drozdowicz (70 min. Saratowicz)