Tydzień Talentów

 Majowy Tydzień Talentów to czas wytężonej pracy warsztatowej w Kąśnej Dolnej. Centrum Paderewskiego. To też estrada, na której spotykają się przedstawiciele wszystkich pokoleń artystów. Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 12 maja, a zakończy 19 maja.

 

Niemal czterdziestoletnia Tygodnia Talentów w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej co roku przyciągają prawdziwych Mistrzów sztuk muzycznych, na których widok rozpalają się oczy młodych artystów. Podczas tegorocznej edycji mistrzowską kadrę stanowić będą: obdarzona wspaniałym sopranem profesor Akademii Muzycznej w Krakowie Katarzyna Oleś-Blacha, nestor polskiej wiolinistyki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie skrzypek Roman Lasocki, brawurowy finalista XVII Konkursu Chopinowskiego maestro Szymon Nehring oraz jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku Marcin Zdunik.

Festiwal zainauguruje 12 maja recital wokalny Katarzyny Oleś-Blachy i tenora Krzysztofa Zimnego – laureata Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W programie m.in utwory Moniuszki, Paderewskiego, Karłowicza, Szymanowskiego, Chopina, Donizettiego, Verdiegi i Rachmaninowa. Solistom przy fortepianie towarzyszyć będzie Marta Mołodyńska-Wheeler. Z kolei 15 maja w tarnowskiej Sali Lustrzanej usłyszeć będzie można wyróżnionych uczniów tarnowskiego „Muzyka”, którzy wystąpią w tradycyjnym koncercie zatytułowanym Tarnowskie Talenty. Oba muzyczne wieczory, na które wstęp jest bezpłatny, poprowadzi redaktor Anna Woźniakowska.

Finał festiwalu to recital w wykonaniu mistrzowskiego duetu - Szymon Nehring i Marcin, który wystąpi w niedzielę, 19 maja w Sali Koncertowej Stodole w Kąśnej Dolnej w repertuarze utworów Chopina, Strawińskiego i Ravela. Słowo o muzyce wygłosi Jan Popis.

Bilety w cenie 30 złotych można zakupić online lub stacjonarnie w Dworze Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Początek wszystkich wydarzeń o godzinie 18.00.

Dla tarnowskich melomanów Centrum, jak zawsze, organizuje transport autkoraowy na koncerty, które odbywają się w Kąśnej. Rezerwacja miejsc w autokarze pod numerem telefonu 14 600 00 16.

 

 

11.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |