Paweł Zabłocki w Piwnicy pod Trójką

 Do galerii „Piwnica pod Trójką” powracają wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W poniedziałek, 13 maja muzeum zaprasza na wystawę grafik Pawła Zabłockiego. Wystawa czynna będzie do 19 czerwca.

 

W ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”, Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza 13 maja o godzinie 18.00 do „Piwnicy pod Trójką” na wernisaż wystawy grafik Pawła Zabłockiego. Wstęp wolny.

Artysta urodził się w Tarnowie, gdzie przeszedł pierwsze szlify związane ze sztuką. Ukończył Państwowe Studium Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie. Naukę kontynuował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W kolejnych latach studiował semiotykę i historię sztuki na University of Toronto. Dziś  pracuje w Open Studio w Toronto, gdzie uczy grafiki i druku. Interesuje się i tworzy za pomocą różnych technik graficznych: akwaforta, akwatinta, mezzotinta. Głównym tematem jego prac jest hippika (jeździectwo).

Jego proces tworzenia, jak wyznaje, jest inspirowany stanem percepcji, w której specyficzny język wklęsłodruku, prezentując rozpoznawalną rzeczywistość, nie pozwala się wymazać z formuły przedstawiania, a w konsekwencji odkrywania i tworzenia znaczenia. Niemal emblematyczna formuła ikonograficzna poprzez zastosowanie technik często obnażonych do swoich części składowych, pozwala tworzyć dialog
z rudymentarnie rozumianym tematem czy wręcz tylko motywem. Kuratorem tarnowskiej wystawy, która potrwa do 19 czerwca, jest Bożena Szczupak.

 

 

 

12.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |