„Żyj aktywnie” – ZUS zaprasza niepełnosprawnych

 W Polsce żyje prawie 7 milionów osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie”. Tarnowski oddział ZUS zaprasza 17 maja do Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”.

 

17 maja w godzinach od 10.00 do 13.00 tarnowski oddział ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” w Tarnowie przy ulicy Sanguszków 28 A. - W programie znajdą się m. in. spotkania z paraolimpijczykami, spotkanie z twórcą rękawicy rehabilitacyjnej wspomagającej pacjentów po przebytym udarze mózgu, prezentacja pierwszego w Polsce bolidu dla osób z niepełnosprawnościami, wykłady, dyżury ekspertów, kiermasze, a także krótka lekcja savoir-vivre wobec osób borykających się w życiu z różnego rodzaju ograniczeniami – mówi Wanda Wojtanowska, koordynator ds. komunikacji i edukacji z tarnowskiego oddziału ZUS.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej, Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej, PFRON, NFZ, KMP, PUP, a także Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie.  Eksperci ZUS i współpracujących instytucji będą służyć radą w sprawach dotyczących m.in. świadczeń i różnych form wsparcia przygotowanych dla osób z niepełnosprawnością, a także rynku pracy oraz rozwoju zawodowego. Uczestnicy Dnia osób z Niepełnosprawnością będą mieli okazję spotkania się z osobami niepełnosprawnymi, którym udał się powrót na rynek pracy i dziś stanowią 70 procent kadry prowadzącej hotel i restaurację w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce.

14.05.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |