Gwiazdy Górnika Zabrze w Tarnowie - zapraszamy

 Kibicom piłki nożnej Górnika Zabrze przedstawiać nie trzeba. To klub, który sporo osiągnął, a jego sukcesy, zwłaszcza z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku,  do dzisiaj  powodują wzrost adrenaliny u fanów. Z gwiazdami Górnika Zabrze będzie można spotkać się osobiście już w najbliższy weekend. Szkoła Podstawowa nr 20 im. Polskich Olimpijczyków organizuje imprezę „Gwiazdy Górnika Zabrze w Tarnowie”, a patronuje jej prezydent Tarnowa.

 

W najbliższy weekend, 7 i 8 czerwca, w Tarnowie gościć będą byli piłkarze Górnika Zabrze. Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 20 im. Polskich Olimpijczyków, do Tarnowa przyjadą piłkarze: Włodzimierz Lubański, Stanisław Oślizło, Jan Banaś, Zygmunt Anczok, a towarzyszyć im będą Dariusz Czernik członek Zarządu KS Górnik Zabrze SA, Tomasz Młynarczyk członek Rady Nadzorczej, prezes Fundacji Górnika Zabrze i Łukasz Milik dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Swoją obecność potwierdziła także Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Górnik Zabrze to klub, którego sukcesy w piłce nożnej od lat pozostają niekwestionowane. W środowisku piłkarskim klub niezmiennie cieszy się szacunkiem za to, co osiągnął i za to, w jaki sposób dzisiaj pracuje z młodzieżą. W 2018 roku szkoła podstawowa nr 20 podpisała umowę o współpracy z Fundacją Górnika Zabrze – Akademią Piłkarską i od tego czasu współpraca nabiera coraz większego rozmachu. Przy szkole powstał klub Górnik Dwudziestka Tarnów, który od jesieni tego roku będzie brał udział w rozgrywkach, młodzi piłkarze uczestniczą w meczach sparingowych w Tarnowie i Zabrzu, a trenerzy biorą udział w konferencjach szkoleniowych prowadzonych przez szkoleniowców Górnika. Nie bez znaczenia jest wsparcie finansowe ze strony klubu, udzielane na wyposażenie uczniów w sprzęt sportowy.

Teraz szkoła postanowiła zorganizować imprezę „Gwiazdy Górnika Zabrze w Tarnowie”.  Głównym jej celem będzie umożliwienie spotkania tarnowskich kibiców z legendami piłki nożnej – Mistrzami Polski, olimpijczykami i reprezentantami Polski.

Pierwszy dzień imprezy, 7 czerwca, to spotkanie w Dworku Modrzewiowym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30 oficjalnym otwarciem. Po nim nastąpi wręczenie odznaczeń i prezentacja filmu dokumentalnego o historii Górnika Zabrze oraz krótki recital Jagi Wrońskiej z Piwnicy pod Baranami. A potem, przy grillu będzie można już bezpośrednio porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, będzie to też czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Następnego dnia, 8 czerwca o godzinie 9.30 goście wezmą udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowego Turnieju Przyjaźni, który rozegrany zostanie na obiektach szkoły. O godzinie 14.00 rozpocznie się natomiast Szkolny Piknik Rodzinny, który także będzie okazją do spotkania gości z rodzicami młodych piłkarzy.

Impreza w Dworku Modrzewiowym ma charakter zamknięty i można w niej uczestniczyć wyłącznie za zaproszeniami. Jako patron medialny mamy takie zaproszenia dla naszych czytelników. Czekamy na maile z hasłem „Górnik Zabrze” i numerem swojego telefonu. Maile należy przesyłać na adres redakcja@tarnowskieinfo.pl Patronat nad imprezą objął Roman Ciepiela Prezydent Miasta Tarnowa.

03.06.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |