Powiat dla OSP

 W tym roku Zarząd Powiatu Tarnowskiego przeznaczył 340 tysięcy złotych na wsparcie zadań trzynastu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Uroczyste wręczenie promes potwierdzających dofinansowanie odbyło się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.


Zarząd Powiatu Tarnowskiego przeznaczył w tym roku 340 tysięcy złotych na dofinansowanie zadań Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Promesy potwierdzające otrzymanie dofinansowania wręczone zostały tradycyjnie podczas spotkania władz powiatu ze strażakami ochotnikami w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dofinansowanie otrzymało sto trzynaście jednostek OSP.

- Dofinansowanie, które przeznaczamy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu, służy podniesieniu ich mobilności oraz skuteczności działania. To przede wszystkim doposażenie, zakupy specjalistycznego sprzętu, czy też ubrań bojowych,bądź środków ochrony osobistej – mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Bezpośrednio do naszych jednostek OPS w tym roku trafia kwota 340 tysięcy złotych. To nieco mniej niż w ubiegłym, w którym przekazaliśmy na realizację zadań straży ochotniczych kwotę blisko 400 tysięcy. Wynika to jednak z faktu, iż dodatkowo przeznaczamy 100 tysięcy złotych na poprawę łączności w Powiecie Tarnowskim, co przecież będzie miało także bezpośredni wpływ na działalność jednostek OSP - tłumaczy starosta. W uroczystym wręczeniu promes, które odbyło się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP - Michał Wojtkiewicz, Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski - Jacek Hudyma, Przewodniczący Rady Powiatu - Paweł Smoleń, Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - Marek Bębenek, Komendant Miejski PSP - Piotr Szpunar oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP - Kazimierz Sady. - Ratownictwo, które chce korzystać z nowoczesnych i efektywnych narzędzi jest kosztowne. Są to jednak wydatki, które raz poniesione będą służyć działaniom na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców przez długie lata - mówi Małopolski Komendant PSP, st. bryg. Marek Bębenek.

04.06.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |