„Konwój Kultury” do Bunkra Sztuki

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w czwartym już Konwoju Kultury, tym razem do krakowskiego Bunkra Sztuki na wystawę fotografii WORLD PRESS PHOTO 08. Zapisy chętnych do uczestnictwa w Konwoju przyjmowane są od 7 listopada, a sam wyjazd zaplanowano na 22 listopada. Koszt udziału wynosi 20 złotych.

Po podróżach do Muzeum Powstania Warszawskiego i „Zabawy z nauką”, tym razem Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny wyjazd w ramach „Konwoju Kultury”, tym razem do krakowskiego Bunkra Sztuki na niecodzienną wystawę fotografii WORLD PRESS PHOTO 08. Projekt adresowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, akademickiej oraz do osób dorosłych.
Konwój Kultury odbędzie się w sobotę 22 listopada. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 9.00 na parkingu przy ul. Goldhammera, przy PWSZ, a powrót z Krakowa około godziny 18.00.
Zapisy chętnych do uczestnictwa w Konwoju przyjmowane są od 7 listopada, z wyjątkiem 10 i 11 listopada w Tarnowskim Centrum Kultury, w godzinach od 8.00 do 16.00. Liczba miejsc jest ograniczona, a koszt jednego biletu wynosi 20 złotych.
W ramach Konwoju Kultury organizatorzy zapewniają przejazd klimatyzowanym autokarem na trasie Tarnów – Kraków – Tarnów, bilet wstępu i zwiedzanie ekspozycji w Bunkrze Sztuki, ubezpieczenie NNW.
WORLD PRESS PHOTO 08 to wystawa, na którą składa się 180 fotografii, w tym 59 nagrodzonych przez Międzynarodowe Jury. Od ponad pół wieku stanowi najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej na świecie. Jury przyznało nagrody w dziesięciu kategoriach dla 59 fotografów z 23 krajów: Australii, Belgii, Bułgarii, Kanady, Kolumbii, Danii, Francji, Niemiec, Węgier, Izraela, Włoch, Japonii, Chin, Polski, Portugalii, Rosji, RPA, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Zimbabwe. Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się też Polacy. Rafał Milach otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Sztuka i rozrywka – reportaż” za cykl zdjęć z nieczynnej już szkoły dla cyrkowców w Julinku. Trzecie miejsce w kategorii „Sport - prezentacje - zdjęcie pojedyncze” zajął Tomasz Gudzowaty wraz z Węgierką Judit Berekai. Fotografia, zrobiona w jednym z najstarszych miast świata Varanasi, przedstawia dwóch chłopców praktykujących jogę.
08.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |