Dzień Otwarty w MORD

 W piątek, 14 czerwca, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zaprasza dzieci i dorosłych na Dzień Otwarty, a samorząd powiatu tarnowskiego na kolejną edycję Akademii Bezpiecznych Młodych Kierowców. Wspólnym elementem przygotowanych atrakcji będzie promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz samorząd powiatu tarnowskiego zapraszają na Dzień Otwary w MORD połączony z Akademią Bezpieczeństwa Młodych Kierowców. Impreza odbędzie się 14 czerwca, początek o godzinie 9.30. - Naszą misją jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań na drogach i w ich sąsiedztwie – mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. – Takie działania można realizować w różny sposób. My postawiliśmy wykorzystać do tego Dzień Otwarty, podczas którego wiele się będzie działo. Na terenie MORD będzie można wypróbować, jak zdaje się egzamin – teoretyczny i praktyczny na kategorię B prawa jazdy. Mobilna stacja diagnostyczna da możliwość skontrolowania stanu technicznego samochodu – co ważne – bez konsekwencji. Dzieci, które nie mają jeszcze karty rowerowej, będą mogły przystąpić do egzaminu.

Na placu przy ulicy Okrężnej 2F pojawią się też samochody policyjne i strażackie, a także gokarty. Będą symulatory dachowania i symulatory zderzeń. Dzień Otwarty tarnowskiego MORD-u to także możliwość oddania krwi, tak potrzebnej ofiarom wypadków. .

 

 

12.06.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |