Utrudnienia w rejonie Lwowskiej

 Od 10 lipca kierowców w Tarnowie czekają utrudnienia na ulicach Środkowej i Marusarz. To efekt prac przygotowawczych związanych z rozbudową ulicy Lwowskiej. Wykonawca prac zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla kierujących.

 

W związku z pracami związanymi z rozbudową w Tarnowie ulicy Lwowskiej, od 10 do 24 lipca kierowcy mogą napotkać utrudnienia w przejeździe przez ulicę Środkową i Heleny Marusarz. Wykonawca modernizacji Lwowskiej zapewnia, że dołoży starań, aby utrunienia były jak najmniej  uciążliwe. Na ulicy Środkowej i na Heleny Marusarz, przy wlotach na rondo Zesłańców Sybiru, jezdnia będzie miejscowo przewężona. To konieczne by wykonać przyłącza wodociągowe. Możliwe też, że zajdzie konieczność ręcznego kierowania ruchem samochodów.

Prace przygotowawcze ruszyły kilkanaście dni temu. W pierwszej kolejności prowadzone są roboty wyburzeniowe oraz budowa i przebudowa infrastruktury podziemnej. Modernizacja ulicy Lwowskiej, realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, na odcinku od potoku Małochlebówka do wjazdu do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza jest pierwszym z trzech etapów inwestycji. Efektem ma być zupełnie nowa jakość arterii. Najpoważniejsze przedsięwzięcie to przebudowa ronda Zesłańców Sybiru, które ma mieć dwa pasy i pięć zjazdów i zajmie znacznie większą powierzchnię, niż obecnie. Planowane jest też nowe skrzyżowanie przy Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego i Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, dzięki czemu wjazd do obu instytucji bardziej funkcjonalny. Powstaną również dwa parkingi: jeden na 150 miejsc w sąsiedztwie szpitala, a drugi, który pomieści kilkanaście pojazdów, przy cmentarzu. Na wysokości wjazdu do szpitala, w miejscu połączenia Lwowskiej z ulicą Szarą, wybudowane zostanie kolejne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wzdłuż całej jezdni powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, oddzielone od drogi pasem zieleni. Lwowska będzie ulicą dwujezdniową, co oznacza, że kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku. W realizowanym już pierwszym etapie rozbudowy ulicy Lwowskiej, prace rozpoczną się około 150 metrów przed rondem i zostaną poprowadzone do skrzyżowania z ulicą Szarą.

 

09.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |